Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Programové tipy Radia Proglas na 8. týden roku 2018

17. 2. 2018

V týdnu od 19. do 25. února 2018 si můžete například poslechnout magazín Kafemlýnek věnovaný správnému psychomotorickému vývoji dětí nebo rozhovor z cyklu Křesťan a svět se sestrou Vojtěchou Zikešovou z klášterní kavárny Õde v Olomouci.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

IV. Konference duchovních pracovníků církevních škol a školských zařízení

16. 2. 2018

IV. Konference duchovních pracovníků církevních škol a školských zařízení se bude letos konat ve dnech 4. - 6. dubna 2018 v klášteře Želiv. Uzávěrka přihlášek je 16. března 2018.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež vyzval věřící na Popeleční středu: Zastav se! Pohleď! Vrať se!

16. 2. 2018

Podle starobylé tradice slavil papež František Popeleční středu na jednom ze sedmi vrcholků Říma – Aventinu. Věřící se nejdříve shromáždili v benediktýnském kostele sv. Anselma a odtud pokračovali v kajícím procesí do dominikánské baziliky sv. Sabiny, kde byla sloužena mše svatá. Ve své promluvě papež František shrnul své poselství na počátku postní doby do tří slov: Zastav se! Pohleď! Vrať se!
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přihlásit ke studiu na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy se můžete do konce února

16. 2. 2018

Do konce února 2018 se můžete přihlásit ke studiu na pražské katolické teologické fakultě (KTF UK), která zájemcům nabízí vzdělání v oblasti katolické teologie, aplikované etiky, dějin umění a evropské kultury. Je možno vybírat mezi denní či dálkovou formou studia.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Pamatujme na oběti středeční střelby na Floridě

16. 2. 2018

Předseda ČBK kardinál Dominik Duka OP zasílá kondolenci americkému velvyslanci v ČR Stephenu B. Kingovi jako reakci na útok ve střední škole na Floridě (Parkland, 14. února 2018). Zároveň vyzval věřící v diecézích k přímluvné modlitbě za oběti při nedělních bohoslužbách; její text zveřejňujeme.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Zemřel literární kritik Jaroslav Med

15. 2. 2018

(AKTUALIZOVÁNO 16. února) Ve středu 14. února 2018 zemřel literární kritik, historik, spisovatel a vysokoškolský pedagog Jaroslav Med. Dnes o tom informovala Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, kde doc. Med působil na Ústavu dějin křesťanského umění.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Asociace ředitelů církevních škol a školských zařízení podporuje spravedlivé fiancování

15. 2. 2018

Přinášíme stanovisko Asociace ředitelů církevních škol a školských zařízení k otázce spravedlivého financování regionálního školství.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Mons. Zdenek Wasserbauer přijme v květnu biskupské svěcení

14. 2. 2018

V sobotu 19. května 2018 se při mši svaté v 10 hodin v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha uskuteční biskupské svěcení Mons. ThLic. Ing. Zdenka Wasserbauera,Th.D., nynějšího generálního vikáře pražské arcidiecéze. Novým pomocným biskupem pražské arcidiecéze ho 23. ledna jmenoval Svatý otec František.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Lurdy: Církev uznala už sedmdesátý zázrak

14. 2. 2018

V neděli 11. února oznámil biskup diecéze Beauvais Jacques Benoit-Gonin oficiální uznání zázraku týkající se uzdravení františkánské řeholnice Bernadette Moriauové, která po mnoho let trpěla těžkou paralýzou. Je to už sedmdesátý zázrak v Lurdech, který církev oficiálně uznala.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Popeleční středa na vlnách Proglasu

13. 2. 2018

U příležitosti Popeleční středy zachytíte na vlnách Proglasu speciální program. Těšit se můžete například na první díl postního cyklu Svázání Izáka nebo reprízu pořadu Doteky Božího milosrdenství s P. Marcelem Javorou. Změny v programu začnou 15. hodinou modlitbou křížové cesty.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve