Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Přímé přenosy bohoslužeb od 24. do 30. července 2017

24. 7. 2017

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech. V Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Ve Francii si připomenou rok od zabití P. Jacquesa Hamela

24. 7. 2017

Ve francouzském městě Saint-Étienne-du-Rouvray si ve středu 26. července připomenou rok od zavraždění zdejšího kněze Jacquesa Hamela. Mši svatou bude sloužit arcibiskup Rouenu Dominique Lebrun. Po ní město představí sochu věnovanou P. Hamelovi. Večer se lidé pomodlí u hrobu mučedníka. Událost bude živě přenášená na internetu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež vyzval k modlitbě za smíření v Jeruzalémě

24. 7. 2017

Papež František vyzval během nedělní polední modlitby k modlitbě za smíření v Jeruzalémě. Poté, co zde ozbrojený muž zastřelil dva izraelské vojáky, zavedl Izrael zvýšená bezpečnostní opatření na Chrámové Hoře. To však kritizují Palestinci, podle nichž se jedná o porušení dosavadní dohody o správě zdejšího nejposvátnějšího místa.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Je škaredě. Co takhle vyrazit na výstavu?

24. 7. 2017

Předpověď počasí pro tyto dny dává tušit, že letních dní si asi moc neužijeme. Co dělat? Máme radu, neboť i v takových případech má církev co nabídnout. Milujete-li historii a umění, nebo prostě jen nevěříte výrobcům outdoorového vybavení, kteří tvrdí, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení, vydejte se do muzea či galerie.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Čtyři kněží se zotavují z pádu v Alpách

21. 7. 2017

Tři slovenští a jeden polský kněz se zotavují z pádu v Alpách. V masivu Mont Blancu se v úterý zřítili z padesátimetrové výšky. Duchovní děkují za modlitby.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Ve Venezuele se dnes lidé postí za spravedlnost a mír

21. 7. 2017

Po nedělním referendu ve Venezuele, v němž hlasovalo 98% účastníků proti návrhům prezidenta Nicoláse Madura, propuklo v zemi další násilí. Na několik hodin byl zajat i kardinál Urosa Savino. Vatikánský kardinál Pietro Parolin vyzval příslušné autority, aby naslouchaly obyvatelům. Místní biskupská konference vyhlásila na dnešek den modliteb a postu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Víkend budiž pochválen

21. 7. 2017

Víkend je tu, tak není důvod nepokračovat v našem putování za církevní historií a současností. Ve třetím díle se podíváme na akce, které stojí za pozornost právě v těchto dnech.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Domácí hospicová péče Charity funguje spolehlivě a bez doplatků už přes 20 let

20. 7. 2017

V uplynulých dnech se česká veřejnost z médií dovídala informace o špatně nastavených podmínkách financování hospicové péče poskytované v domácím prostředí a o nemožnosti doprovázet umírajícího pacienta po dobu více než 30 dní. K této důležité otázce lidského života se dnes vyjádřila Charita ČR, která je římskokatolickou církví zřízena jako služba milosrdné lásky lidem v různých obtížných životních situacích.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přes 500 dětí v řezenské škole zažilo násilí

20. 7. 2017

Přes 500 dětí zakusilo v letech 1945-1992 v řezenské škole a sboru Regensburger Domspatzen fyzické nebo psychické násilí. 67 dětí pak zažilo násilí se sexuálním pozadím. V závěrečné zprávě to uvádí právník Ulrich Weber, kterého požádala tamější diecéze o prošetření případu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papeže Františka sleduje na Twitteru již 35 milionů lidí

20. 7. 2017

Papeže Františka sleduje na Twitteru již 35 milionů lidí. Podle serveru Twiplomacy je papež na této sociální síti nejsledovanějsím světovým lídrem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve