Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Katolický týdeník: Vietnamští kněží bojují za životní prostředí

24. 5. 2017

Dvojice kněží z provincie Nghe An ve středním Vietnamu navštívila minulý týden Prahu. P. Trân Đinh Lai a P. John Baptist Bui Khiem Chong hovořili s KT o šikaně křesťanů ve Vietnamu, ale i o boji za spravedlnost.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

VYÚČTOVÁNÍ DOTACE RENOVABIS

24. 5. 2017

Program RENOVABIS je vyhlášen do konce června 2017 s tím, že subjekty, které dotaci dostaly, vyúčtování zašlou nejpozději do konce července 2017 (viz přiložené přílohy).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František vyjádřil soustrast pozůstalým po útoku v Manchesteru

23. 5. 2017

Teroristický útok na koncertní sál v Manchesteru po včerejším vystoupení zpěvačky Ariany Grande si vyžádal nejméně 22 mrtvých a desítky zraněných. Svojí soustrast pozůstalým zaslal už během pondělní noci papež František a hlubokou lítost vyjádřil také kardinál a prezident Biskupské konference Anglie a Walesu Vincent Nichols i další zástupci katolické církve.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Dny lidí dobré vůle a poutní slavnost na Velehradě 2017

23. 5. 2017

Poutníci z různých koutů republiky mohou i letos putovat na slovácký Velehrad. Ve dnech 4. a 5. července 2017 je zde čekají Dny lidí dobré vůle, dobrá příležitost k připomínce odkazu svatých Cyrila a Metoděje. Hlavním celebrantem středeční poutní bohoslužby bude prefekt Kongregace pro biskupy kardinál Marc Ouellet.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přímé přenosy bohoslužeb od 22. do 28. května 2017

22. 5. 2017

Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František oznámil jména pěti nových kardinálů

22. 5. 2017

28. června 2017 bude uvedeno do úřadu pět nových kardinálů. Jejich jmenování oznámil papež František při nedělní polední modlitbě. Mezi budoucími kardinály je například první švédský katolický biskup od počátku reformace, blízký spolupracovník zavražděného latinskoamerického arcibiskupa Romera nebo historicky první kardinál z Laosu. Počet členů kardinálského sboru, kteří volí papeže, tak vzroste na 121.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež: 24. května se duchovně spojíme s katolíky v Číně

22. 5. 2017

Ve středu 24. května se duchovně spojíme s katolíky v Číně, kteří si budou připomínat Pannu Marii, pomocnici křesťanů. Uvedl to papež František během nedělní polední modlitby. Křesťané žijí v Číně v nelehké situaci, často jsou pronásledováni. V současnosti také probíhá dialog mezi Vatikánem a čínskou vládou, jenž má za cíl přinést křesťanům svobodu vyznání.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Režisér Wim Wenders bude točit dokument o papeži Františkovi

22. 5. 2017

Papež František – Muž svého slova. Takto se bude jmenovat nový dokumentární film proslulého režiséra Wima Wenderse. Snímek bude vznikat přímo ve spolupráci s Vatikánem a papež František se na něm bude aktivně podílet prostřednictvím rozhovorů o ekologii, imigraci, konzumerismu a sociální spravedlnosti.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

V Praze se setkali neslyšící katolíci z celé Evropy

19. 5. 2017

Největší letošní evropská akce pro neslyšící katolíky proběhla 12. – 15. května v Praze. Mezinárodního setkání se zde zúčastnili neslyšící z dvanácti evropských zemí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Náš kardinál - vychází kniha k nedožitým narozeninám Miloslava Vlka

19. 5. 2017

V těchto dnech vychází kniha Náš kardinál – jihočeské vzpomínky na Miloslava Vlka, která na 240 stranách zachycuje čtyři desítky příspěvků pamětníků či představuje některé zajímavé archivní dokumenty týkající se kardinálova života. I podporou vydání této publikace si lze připomenout jeho nedožité 85. narozeniny.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve