Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Mladí Evropané se sešli v Osvětimi k připomínce holokaustu

22. 9. 2017

V těchto dnech probíhá v Polsku pátý ročník mezinárodního setkání „Mladí Evropané pro svět bez násilí“, jež pořádá Komunita Sant’Egidio. Setkání se účastní přes 500 mladých lidí z Česka, Polska, Rumunska, Ruska, Slovenska, Ukrajiny a Maďarska.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František: Církev nebude tolerovat zneužívání nezletilých

22. 9. 2017

Papež František potvrdil, že církev bude na všech úrovních tvrdě postihovat jakoukoliv formu sexuálního zneužívání nezletilých. Řekl to členům Papežské komise na ochranu nezletilých, kteří se ve Vatikánu sešli na svém plenárním zasedání.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Na Filipínách začaly přípravy na GenFest Hnutí fokoláre

21. 9. 2017

Mezinárodní mládežnické setkání Hnutí fokoláre se bude konat příští rok v Manile na Filipínách, které jsou domovem největší asijské katolické komunity. Přípravy na 11. ročník GenFestu, který se uskuteční od 6. do 8. července 2018, právě začaly. Těžiště akcí bude soustředěno do World Trade Centre Metro v Manile, přičemž všechny workshopy se budou konat na univerzitě De La Salle.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Vatikán: Boj proti novodobému otrokářství považujeme za prioritu

21. 9. 2017

Vatikánský sekretář pro mezinárodní vztahy arcibiskup Paul Gallagher uvedl na zasedání Valného shromáždění OSN, že boj proti nucené práci, otrokářství a obchodu s lidmi patří mezi důležité priority papeže Františka. Dále řekl, že církev vystupuje proti těmto praktikám už od dob Druhého vatikánského koncilu v polovině šedesátých let.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Charita má Cenu evropského občana

21. 9. 2017

Cenu evropského občana, kterou udílí Evropský parlament, získaly letos za Českou republiku organizace Charita ČR a mobilní hospic Strom života. 18. září ocenění převzali generální sekretář Charity ČR Jakub Líčka a ředitelka Stromu života Marie Ryšková.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Katolický týdeník: Včelaření a duchovní život

20. 9. 2017

Následující řádky přinášejí malou včelařovu meditaci (chtělo by se napsat med-itaci). Pisatelovo osobní vyznání včelaře a teologa v jedné osobě vychází z jeho práce u včel. V neobvyklé poloze spojuje vzdělání a poznání zákonitostí života přírody s křesťanskou spiritualitou.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Vatikán vyzývá k obnovení dialogu ve Středoafrické republice

20. 9. 2017

Svatý stolec vyzval na zasedání Valného shromáždění OSN k obnovení dialogu ve Středoafrické republice a také k účinnějším akcím na ochranu civilních obyvatel všech náboženských skupin. Řekl to arcibiskup a vatikánský sekretář pro mezinárodní vztahy Paul Gallagher.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež se modlil za oběti zemětřesení v Mexiku, biskupové vyzývají k solidaritě

20. 9. 2017

Papež František na pravidelné středeční generální audienci vyjádřil svůj soucit s obětmi zemětřesení v Mexiku. Současně mexičtí biskupové vyzvali k solidaritě se všemi, kteří byli zasažení touto přírodní tragédií.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Pákistánský křesťan byl odsouzen k trestu smrti kvůli urážce islámu

19. 9. 2017

Soud ve východním Pákistánu odsoudil tamějšího křesťana k trestu smrti kvůli urážce islámu. Pětatřicetiletý James Nadeem z Lahore byl obviněn v červenci loňského roku poté, co údajně poslal svému muslimskému příteli prostřednictvím aplikace WhatsApp báseň urážející islám.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Koncepce rodinné politiky schválena - je to dobře?

19. 9. 2017

Již v srpnu jsme se věnovali tzv. Koncepci rodinné politiky, kterou připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR. Dokument byl včera schválen vládou a je již dostupný na webu ministerstva. Přidáváme několik aktuálních postřehů Národního centra pro rodinu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve