Farní knihovna

V únoru 2018 byla nově zprovozněna farní knihovna v Mnichovicích. V roce 1998 P. Kudláček dodal do kostela 200 titulů k půjčování. Za 20 let se polovina knih ztratila. Nyní je v knihovně se všemi novými knižními dary opět přes 150 knih. Knižní fond byl oprášen, rozřazen do kategorií Spiritualita, Modlitby a pobožnosti, Bible a výklady, Církevní dokumenty a historie, Životopisy a Knihy pro děti a mládež. Knihy dostaly novou poličku vpravo po kůrem v mnichovickém kostele a věříme, že si knihovna najde své čtenáře.
Jako další možnost duchovně se vzdělat a přečíst si něco zajímavého nabízíme zapůjčení knih z vlastní knihovny rodiny Procházkových z Myšlína. Tyto knihy se nachází vedle knihovničky na stole, na čtvrt roku tam vždy bude nabídnuto 20 titulů napříč různými oblastmi, po čtvrt roce nabídku zase obměníme a na změnu nabídky upozorníme v ohláškách. Cíl je jednoduchý - aby knihy neležely u nás jen tak v knihovně a aby si je mohl přečíst i někdo další, kdo se nedostane do knihkupectví či větších knihoven s dostatečným fondem křesťanské literatury. Kromě teologické literatury nabízíme také knihy z oblasti psychologie, výchovy a pedagogiky. Všechny knihy, které je možné si od Procházků půjčit (ať už ze stolku nebo po zkontaktování), jsou na seznamu , který leží u knihovny. Veškeré výpůjčky jsou zdarma a zapisujte je prosím všechny (farní i od Procházků) do oranžového sešitu na stolku.

V Hrusicích v kostele (zatím) není prostor pro vytvoření knihovny, ale je možné, že se v budoucnu podaří to vyřešit a knihovna tam vznikne taky. Navíc v Mnichovicích jsou některé tituly ve více exemplářích, také se ozvalo několik dárců, že by poskytli knihy z pozůstalosti nebo již přečtené ze své knihovny, tak se nám fond rozroste a Mnichovice se mohou podělit s Hrusicemi. V tuto chvíli jsme v Hrusicích kromě seznamů knih poskytli 10 titulů na čtvrt roku k půjčování z knihovny od Procházků. První zájem nás potěšil, tak to vypadá, že tento systém zachováme a případně časem rozšíříme. Seznam knih k půjčování leží na stolečku. Děkujeme dárcům za vytvoření dětské knihovny, tj. krabice s dětskými knihami a leporely k nedělnímu půjčování při mši v Hrusicích.

V kostelech v Ondřejově a v Choceradech jsou k dispozici seznamy knih a po zkontaktování knihovnice Lucie Procházkové je možné se na výpůjčce domluvit (doveze je do Ondřejova i Chocerad).
Pokud byste chtěli nějaké své přečtené knihy do knihovny darovat, budeme rádi. Ozvěte se knihovnici, knihy převezme, zaeviduje, orazítkuje a ihned nabídneme k půjčování. Novinky ohledně knihovny, nově zařazené knihy a čtvrtletní nabídka knih od Procházků bude vždy na i facebooku Farnosti Mnichovice.

Materiály ke stažení

Seznam knih - farní knihovna