Modlitby Taizé

Taizé je komunita (společenství) lidí, kteří věří, že je třeba náboženské a názorové rozdíly překonávat a hledat to, co lidi spojuje, namísto hledání rozdílů mezi náboženstvími, rasami a vyznáními. Většinu členů komunity tvoří křesťané různých vyznání.

Hnutí založil bratr Roger, francouzský duchovní v malém městečku Taizé, do kterého ročně přijíždějí tisíce věřících a nevěřících z celého světa, aby poznávali lidi dobré vůle z ostatních zemí světa a hledali víru.

O provoz se starají bratři, kteří podobně jako mniši žijí pouze pro společenství Taizé, v jejich práci jim pomáhají dobrovolníci z celého světa, kteří tam působí dočasně.

Taizé ovšem není nějaká sekta ani nové křesťanské vyznání. Je to společenství, které umožňuje všem křesťanům a hledajícím lidem společně se modlit a hledat životní hodnoty. Je oficiálně uznáno všemi velkými křesťanskými církvemi včetně Katolické církve.

Pravidelná setkání

Pátek 19:00 Mnichovice, kostel Církve československé husitské (3. pátek v měsíci)

Jan Klimeš, Mnichovice (e-mail: honza@klimesovi.cz)

Ludmila Topiarzová, Mnichovice (e-mail: ludmila@topiarz.cz)