Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Slovensko, čínští křesťané i vztah k jídlu v novém KT

7. 3. 2018

Katolický týdeník: Dobrá kniha pro stopaře P. Heryána Ladislav Heryán, Marek Vácha a Benedikt XVI. Dva kněží a jeden emeritní papež ovládli jubilejní 20. ročník literární ankety KT Dobrá kniha, kterou pořádá Katolický týdeník.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

24 hodin pro Pána již ke konci tohoto týdne

6. 3. 2018

(AKTUALIZOVÁNO 6. března 2018) V pátek 9. a sobotu 10. března 2018 letos proběhne postní iniciativa 24 hodin pro Pána. Papež František vyzývá k tomu, aby byl v každé diecézi otevřen alespoň jeden kostel, kde bude možné přijmout svátost smíření nebo se pomodlit před vystavenou eucharistií. Přinášíme aktuální nabídku.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Zemřel kameraman Jakub Nosek

6. 3. 2018

Po dlouhé nemoci zemřel 1. března 2018 významný kameraman České televize, jeden ze zakládajících členů skupiny pověřené náboženských vysíláním, pan Jakub Nosek. Poslední rozloučení s ním se bude konat v sobotu 10. března 2018 ve 13.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Unkovicích. Po mši svaté bude uložen do rodinného hrobu na místním hřbitově.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Rozhovor s nigerijským kardinálem Johnem Onaiyekanem

6. 3. 2018

V těchto dnech pobývá v ČR nigerijský arcibiskup z Abuje kardinál John Onaiyekan. V rozhovoru ním se dozvíte více o tom, jak spolu vycházejí křesťané a muslimové v Nigérii a o dalších tématech s tím spojenými.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Známe datum převozu ostatků kardinála Berana do ČR

6. 3. 2018

Za měsíc a půl budou převezeny ostatky kardinála Josefa Berana ze svatopetrské baziliky ve Vatikánu do Prahy. Dne 23. dubna bude tělo uloženo do nově vytvořeného sarkofágu v katedrále sv. Víta na Pražském hradě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Poselství papeže Františka pro 33. světový den mládeže

5. 3. 2018

"V našich městech a společenstvích je třeba otevřít prostory pro růst, pro snění a pro pohled na nové horizonty! Nikdy nesmíme ztrácet radost ze setkání, z přátelství, radost ze společného snění a z cesty spolu s ostatními." Toto a jiné výzvy zaznívají z úst papeže Františka v Poselství pro 33. světový den mládeže.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přímé přenosy bohoslužeb od 5. do 11. března 2018

5. 3. 2018

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Poslanecká sněmovna bude v úterý projednávat tzv. Oddlužovací novelu insolvenčního zákona

5. 3. 2018

Zítra, tj. 6. března 2018, bude na programu jednání Poslanecké sněmovny PČR oddlužovací novela, jejíž schválení dlouhodobě podporuje Charita ČR. Vychází přitom z analýz založených na znalostech svých pracovníků, odborníků na oddlužování a ze zkušeností ze zahraničí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc březen 2018

5. 3. 2018

Poselství papeže Františka k 33. světovému dni mládeže připadá na Květnou neděli. Březen je měsícem, kdy jsme vyzváni v rámci naléhavého úmyslu Apoštolátu modlitby k tomu, abychom zvláště pamatovali na společenství ve farnostech a skupiny mládeže. Odpovězme si na otázku, zda radostně svědčíme o evangeliu i my.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

CCEE: Bůh volá každého člověka

5. 3. 2018

Bůh má životní projekt pro každého člověka! Včera i dnes, Kristus vyzývá muže a ženy, aby odpověděli na své osobní "povolání od Boha". V albánské Tiraně se sešlo zhruba padesát delegátů ze sedmnácti biskupských konferencí, aby zde diskutovali o kráse křesťanského povolání. Českou republiku zastupoval biskup Pavel Konzbul.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve