Kaple na Komorním Hrádku znovu vysvěcena

27. 2. 2012

duka-hradek.jpgSlavnostního vysvěcení se ujal pražský arcibiskup Dominik Duka, OP, kterého k armádě pojí blízkost již od dětství, neboť jeho otec byl československým vojenským letcem.

Mše svatá za přítomnosti ministra obrany ČR Alexandra Vondry a vysokých armádních představitelů začala v 16 hodin.

hradek.jpgPo jejím skončení se v 1. patře zámku uskutečnilo předání pamětních medailí od zástupců Školícího a vzdělávacího centra Armády ČR panu ministrovi a panu arcibiskupovi a poté malý raut. Podobné akce jistě přispívají k otevřenosti církve a k dialogu se společností, což v kázání připomněl arcibiskup Dominik Duka i v pěkné promluvě o vztahu armády a církve pan ministr Vondra.

Zajímavou fotogalerii k článku přinesl Benešovský deník, fotografie a obrazový videozáznam i stránky Ministerstva obrany ČR.