Jdi na obsah Jdi na menu

Nová pravidla pro bohoslužby od pátku 18. prosince 2020

Podle usnesení Vlády ČR ze 14. 12. 2020 se s přechodem na čtvrtý stupeň systému PES sníží s účinností od pátku 18. prosince 2020 povolený počet osob na bohoslužbách z 30 na 20 procent kapacity kostela.

MNICHOVICE - 30 osob, účast domluvit s otcem Ivanem
Bohoslužby:
Úterý, středa, pátek a sobota od 17.30 hod.
Neděle 9.30 hod.

Nadále je možné požádat o individuální přijetí svatého přijímání, pokud se nedostanete na mši svatou. Dle rozhodnutí biskupů je účast na mši svaté během týdne považována za splnění nedělní povinnosti. 

Svátost smíření a duchovní služba:
Veškerá duchovní služba je možná na osobní rovině kněz/jednotlivec. Po předchozí domluvě je otec Ivan k dispozici ke slavení svátosti smíření i k duchovnímu rozhovoru či jiným duchovním službám.

HRUSICE - 20 osob - účast nahlásit do tabulky ZDE (nebo s Petrem Sklenářem)
Nedělní Bohoslužba v Hrusicích od 10.00 hod. Opět musíte svou účast předem nahlásit. Bohoslužba je přenášena přes YouTube farnosti. 
Vnitřní prostory kostela sv. Václava jsou k soukromé modlitbě nadále otevřeny každou sobotu a neděli od 9.00 hod. do 17.00 hod. Lze domluvit individuální svaté přijímání s Petrem Sklenářem.

 

Toto krizové opatření vlády (ze dne 14. 12. 2020) začne platit 18. prosince 2020 od 00:00 hodin a potrvá do 23. prosince 2020 do 23:59.

Konkrétní informace týkající se bohoslužeb jsou uvedeny v bodě IV.b):

IV. omezuje právo pokojně se shromažďovat podle zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, ve znění pozdějších předpisů, tak, že každý účastník je povinen mít ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének, a

b)  shromáždění pořádaného církví nebo náboženskou společností v kostele nebo v jiné místnosti určené pro náboženské obřady se nesmí účastnit více účastníků, než odpovídá obsazenosti nejvýše 20 % míst k sezení, přičemž účastníci, s výjimkou osob vedoucích nebo zajišťujících obřad, po většinu času sedí na sedadlech, dodržují, s výjimkou členů domácnosti, minimální rozestupy 2 metry mezi účastníky sedícími v jedné řadě sedadel, před vstupem do vnitřního prostoru si dezinfikují ruce, nedochází k podávání ruky při pozdravení pokoje a v rámci shromáždění nedochází k hromadnému zpěvu;

Shromáždění pořádaná církví jsou podle bodu II.14 povolená v době od 05:00 hod. do 22:59 hod.

Celé usnesení vlády je k dispozici zde.

Zdroj: www.cirkev.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář