Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

21. 1. 2022

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Neděle Božího slova

20. 1. 2022

Web Liturgie.cz přináší komplexní informace k Neděli Božího slova, která připadá na 3. neděli v mezidobí slavenou 23. 1. 2022. Její slavení vyhlásil papež František v motu proprio Aperuit illis z 30. září 2019.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

20. 1. 2022

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

20. 1. 2022

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

20. 1. 2022

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Svatý otec finančně podpoří Filipínce a migranty na bělorusko-polské hranici

19. 1. 2022

Papež František finančně podpoří obyvatelstvo Filipín, postižené tajfunem Rai, a migranty, kteří uvízli na hranici mezi Běloruskem a Polskem. Informuje o tom Tiskové středisko Svatého stolce v prohlášení vatikánského Úřadu pro integrální lidský rozvoj.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Emeritní olomoucký biskup Mons. Josef Hrdlička dnes slaví 80 let

19. 1. 2022

Dnes slaví významné životní jubileum 80 let emeritní olomoucký biskup Mons. Josef Hrdlička. Biskupem byl od roku 1990, v roce 2017 přijal papež František jeho rezignaci podanou z důvodu dosažení věku 75 let.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František: Josefovo otcovství odráží něžnou Boží lásku

19. 1. 2022

Při pravidelné středeční audienci pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných sv. Josefovi. Dnes se zaměřil na jeho roli milujícího otce a odraz Boží něhy, která nám umožňuje cítit se milováni a vítáni ve všech našich slabostech.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Lyžování v Dolomitech i duchovní program: pastorační dům Velehrad zve k návštěvě

18. 1. 2022

Pastorační dům Velehrad v italských Dolomitech, který slouží k duchovně-rekreačním pobytům, nabízí v nadcházejícím období jarních prázdnin volné kapacity.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Synoda - nejde o shromažďování názorů, ale o živé setkání lidí

18. 1. 2022

Probíhající Synodu někdo přivítal s nadějí a radostí, někdo se skeptickou nedůvěrou. Zeptali jsme se proto P. Prokopa Brože, člena Národního synodálního týmu, na otázky, které mohou lidi v souvislosti se Synodou napadat. Snad se mu povedlo rozptýlit některé obavy a předsudky, které můžeme mít, když o Synodě přemýšlíme.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve