Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

3. 3. 2021

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

3. 3. 2021

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

3. 3. 2021

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

3. 3. 2021

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

O očkování proti covid-19 v Nemocnici sv. Kříže Žižkov je velký zájem

2. 3. 2021

Během první hodiny od zahájení očkování proti covid-19 bylo v církevní Nemocnici sv. Kříže Žižkov zaregistrováno a očkováno přes 15 lidí. Nemocnice v Praze 3 k prvnímu dni očkování 1.3.2021 (9.00 hodin) registruje přes 100 zájemců k očkování.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Benedikt XVI.: Papež je pouze jeden

2. 3. 2021

Nemáme dva papeže. Papež je pouze jeden - zdůrazňuje Benedikt XVI. v rozhovoru pro Corriere della sera. Emeritní papež přijal šéfredaktora tohoto italského deníku v předvečer osmého výročí zakončení svého pontifikátu. Novináře znovu zajímala často přetřásaná otázka důvodů jeho odstoupení.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Pražská arcidiecéze spustila nový katechetický web

2. 3. 2021

Středisko pro katechezi a výuku náboženství AP připravilo od 1. března 2021 nový přehledné webové stránky (nejen) pro katechety a učitele náboženství.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Světový den migrantů a uprchlíků: nikoli „oni“ a „tamti“, nýbrž jen „my“

2. 3. 2021

Svatý stolec zveřejnil téma příštího Světového dne migrantů a uprchlíků, jehož 107. ročník připadne na neděli 26. září. Poselství, jehož název je »Ke stále širšímu “my”«, se bude věnovat zejména péči o společnou rodinu, která se spolu s péčí o společný domov zaměřuje na stále větší vzájemnou vstřícnost.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Samoživitelkám pomáhají diváci České televize

2. 3. 2021

Neuvěřitelných devět a půl milionu korun poslali diváci adventního koncertu České televize na pomoc rodičům samoživitelům. O jejich rozdělení mezi potřebné z celé republiky se postará Charita, která byla partnerem koncertu. Neúplné rodiny v tíživé situaci se mohou o pomoc přihlásit v nejbližší Charitě. Těch je po republice přes 300.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Loterie svatého Josefa

2. 3. 2021

Svatý Josef je mimořádnou osobností pro svou úlohu v dějinách spásy. Tento světec a mocný přímluvce žil svůj život jako obyčejný, nenápadný, pokorný, avšak statečný člověk. Proto může být blízký každému z nás.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve