Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Programové tipy Radia Proglas na 34. týden 2018

18. 8. 2018

V týdnu od 20. do 26. srpna se Proglas bude věnovat 50. výročí okupace Československa nebo tomu, jak se žije na Zakarpatské Ukrajině.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Do irského Dublinu míří také české rodiny

17. 8. 2018

Příští týden se bude konat v Irsku Světové setkání rodin. Po úterním zahajovacím ceremoniálu, který proběhne současně ve všech irských diecézích, bude v Dublinu probíhat od středy 22. do pátku 24. srpna první část setkání, kterou tvoří teologicko-pastorační kongres. Na ten naváže v sobotní podvečer Festival rodin pojatý jako slavnostní koncert, kterého se zúčastní také papež František. Setkání vyvrcholí pontifikální mší svatou v neděli dopoledne. Světového setkání rodin se zúčastní také česká delegace vedená biskupem Mons. Josefem Nuzíkem a zástupci Národního centra pro rodinu. Celkem vyrazí do Irska cca sedmdesát českých poutníků.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Evangelizace prací aneb Manětíne těš se!

17. 8. 2018

Manětín, Nečtiny a Plasy přivítají již v neděli zhruba 50 mladých lidí ve věku 18–35 let, kteří přijedou pomáhat místním obyvatelům se vším, co bude potřeba. Workship navazuje na akci SummerJob, který pořádají lidé z hnutí Fokoláre.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Vatikánské tiskové prohlášení ke zprávě prokuratury v Pensylvánii

17. 8. 2018

Tiskové středisko Svatého stolce vydalo ve čtvrtek (16.8.) prohlášení reagující na úřední zprávu o sexuálních deliktech ve státu Pensylvánie, vydanou tamní Velkou porotou, což je úřad odpovídající našemu nejvyššímu státnímu zastupitelství.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Biskup Pavel Posád se rozloučil s jedním z padlých vojáků

17. 8. 2018

V pátek odpoledne byl pohřbený poslední ze tří padlých vojáků v Afganistánu. Všechny pohřby proběhly s příslušnými vojenskými poctami. Kamil Beneš, Patrik Štěpánek a Martin Marcin byli povýšeni in memoriam do hodností štábních praporčíků. In memoriam medaili Za hrdinství udělí vojákům prezident ČR Miloš Zeman v den státního svátku 28. října 2018.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František: Bůh chce zachránit člověka s tělem i duší

16. 8. 2018

Na Slavnost Nanebevzetí Panny Marie pronesl papež František před modlitbou Anděl Páně svoji promluvu. Vyzdvihl, že Bůh stejně jako Pannu Marii tak i nás chce zachránit ve své celistvosti, tj. s tělem i duší. V závěru vyzval všechny shromážděné, aby se připojili k modlitbě Zdrávas Maria za oběti neštěstí v italském Janově.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Kam po divadelních prázdninách?

16. 8. 2018

Léto a prázdniny nejsou časem odpočinku jenom pro děti, ale i pro herce. V září se však otevřou opět dveře divadel a my vám představíme výběr her, na které se můžete těšit.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

A zvony zvoní

16. 8. 2018

Dne 21. září si celý svět připomíná Mezinárodní den míru a v rámci Evropského roku kulturního dědictví proběhne v tento den akce „A zvony zvoní“, která má za cíl v jeden okamžik rozeznít v celé Evropě co největší počet zvonů jako symbolů míru. Česká biskupská konference na svém 114. plenárním zasedání rozhodla o tom, že se naše církev k této akci připojí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Srpen před několika lety

15. 8. 2018

Pravidelně pro vás přinášíme informace o tom, co zajímavého, důležitého a významného se stalo v historii v církvi v daný měsíc. Pečlivě prochází zdroje a historický kalendář připravuje Arnošt Kelnar. Pokud se chcete dozvědět něco z historie, klikněte na našem webu vpravo nahoře pod vyhledáváním na kalendář a poté na historický kalendář. Malý nástin přinášíme v článku.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Pražský Sion má nového opata

15. 8. 2018

Královská kanonie premonstrátů na Strahově slavila dnes na Slavnost Nanebevzetí Panny Marie opatskou benedikci. Z rukou kardinála Dominika Duky ji přijal P. Daniel Peter Janáček, který se stal novým strahovským opatem a nahradil tak po 31 letech P. Michaela Josefa Pojezdného, který v červenci dovršil věk 75 let.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve