Z české církve

Poutníci na Velehradě děkovali za pomoc při epidemii a prosili za oběti

5. 7. 2020

V malém počtu, avšak v duchu se všemi, kdo jsou připojeni prostřednictvím médií, prožili dnes lidé na Velehradě Národní cyrilometodějskou pouť. Ve svých modlitbách přitom pamatovali především na oběti koronavirové epidemie i na ty, kdo při ní stáli v první linii.

| Rubrika: Z české církve

ČBK na Velehradě ocenila významné osobnosti

5. 7. 2020

Na závěr slavnostní poutní mše svaté 5. července na Velehradě ocenila Česká biskupská konference několik významných osobností z různých oblastí veřejného života. Představujeme oceněné pro rok 2020:

| Rubrika: Z české církve

Papež: Kristus nenabízí pouhou psychologickou útěchu či almužnu

5. 7. 2020

Zatímco v České republice připadla na dnešek slavnost svatých Cyrila a Metoděje, hlavních patronů Moravy a spolupatronů Evropy, ve Vatikánu byla čtrnáctá neděle liturgického mezidobí, jejíž evangelium (Mt 11, 25-30) komentoval Petrův nástupce v polední promluvě, pronášené pravidelně z okna ve třetím patře Apoštolského paláce.

P. František Bršlica – kněz, který žehnal

3. 7. 2020

V neděli 5. července na svátek svatých Cyrila a Metoděje, uplyne 90 let od narození a 50 let od kněžského svěcení P. Františka Bršlici.

Vychází výroční zpráva olomoucké arcidiecéze za rok 2019

3. 7. 2020

Informace o důležitých událostech uplynulého roku, statistiky ze života olomoucké arcidiecéze i přehled jejího hospodaření nabízí výroční zpráva za rok 2019, která byla v těchto dnech publikována.

| Rubrika: Z české církve

Papež vyzývá státy k ochraně rodiny

3. 7. 2020

Ve videoposelství, které doprovází červencový všeobecný úmysl Apoštolátu modlitby, Svatý otec klade důraz na obtížné okolnosti, v nichž se ocitly dnešní rodiny.

| Rubrika: Z české církve

Videokázání (nejen) pro děti (Slavnost sv. Cyrila a Metoděje)

| Rubrika: Z české církve

Biskupové a zástupci řeholí se sejdou na Velehradě

1. 7. 2020

Ve dnech 4. a 5. července se na Velehradě uskuteční již 21. ročník Dnů lidí dobré vůle a Národní cyrilometodějská pouť. 6. a 7. července se na tomto poutním místě bude konat i 123. plenární zasedání ČBK. Biskupové českých a moravských diecézí a zástupci řeholí v ČR se sejdou nejen k připomínce našich duchovních kořenů, ale projednají i aktuální záležitosti života katolické církve.

Katolický týdeník: Získávat láskou Kristu národ celý

1. 7. 2020

Do cyrilometodějské tradice jsem jako moravské dítko vplul s naprostou samozřejmostí. Moje rodina si totiž zachovala víru, kterou do naší země přinesli svatí Cyril a Metoděj.

| Rubrika: Z české církve

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

1. 7. 2020

V pátek 3. července startují v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky. Jejich tématem letos bude „Tajemství broumovského meteoritu“.