Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. srpna 2019

19. 8. 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

V Boskovicích odhalili památník kardinála Špidlíka

19. 8. 2019

Srdce obepnuté kovovým křížem připomíná v Boskovicích na Blanensku tamního rodáka, kardinála Tomáše Špidlíka. Od jeho narození letos v prosinci uplyne 100 let, zemřel v dubnu 2010 v Římě. Památník lidé najdou v parčíku s dětským hřištěm v Bělské ulici, poblíž Špidlíkova rodného domku.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Tři novici Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele složili dočasné sliby

16. 8. 2019

Během včerejší slavnosti Nanebevzetí Panny Marie složili v bazilice na Svaté Hoře u Příbrami novici br. Pavel Hudousek, P. Jan Kuník a br. Lukáš Michalovič do rukou provinciála Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele P. Václava Hypiusa dočasné sliby čistoty, chudoby a poslušnosti.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Rozhovor s velvyslancem Václavem Kolajou v italském tisku

16. 8. 2019

Tento týden publikovala italská tisková agentura ACI Stampa v souvislosti s blížícím se výročím sametové revoluce a českou národní poutí do Říma obsáhlý rozhovor s českým velvyslancem ve Vatikánu Václavem Kolajou. Jakým způsobem fungovaly vztahy mezi Svatým stolcem a Československem v období komunismu? A proč si v době železné opony Československo vysloužilo titul jednoho z nejvíce protikatolicky zaměřených států? To jsou některé z otázek, na které český velvyslanec odpovídal.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Biskup Vlastimil Kročil: Novému proboštu vyprošuji od Boha milost a sílu

15. 8. 2019

Ve středu 14. 8. 2019 uvedl diecézní biskup Vlastimil Kročil vikáře Ivo Prokopa do úřadu jindřichohradeckého probošta. V úřadu chce nový probošt navázat na službu předchůdců.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Nanebevzetí Panny Marie slavíme již více než 16 století

15. 8. 2019

Na dnešní den 15. srpna připadá Slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Odkdy a proč si vlastně tento svátek připomínáme? Jak se na tuto skutečnost dívají jiné církve?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Programové tipy Radia Proglas na 34. týden 2019

15. 8. 2019

V týdnu od 19. srpna se můžete například těšit na reportáž o kurzu přežití, který absolvovali výherci soutěže Hrdina Barvínku, nebo na rozhovor s Mons. Václavem Malým k připomínce 21. srpna 1968.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Stane se letošní UNITED i vaší "srdeční" záležitostí?

14. 8. 2019

Již po deváté se příští týden Vsetín stane dějištěm multižánrového křesťanského festivalu UNITED. Konat se bude ve dnech 22.8. až 24.8. a letošní ročník se bude zamýšlet nad "hledáním místa, kam vkládáme své srdce, a proč je zrovna Ježíš jeho nejlepším správcem."
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Plovoucí nemocnice papeže Františka bude v Amazonii přinášet zdravotní péči i evangelium

14. 8. 2019

V polovině července byla na říční vodu Amazonky spuštěna ve městě Óbidos brazilského státu Pará 32 metrů dlouhá loď upravená jako nemocnice. Nese jméno papeže Františka a jejím úkolem bude zajišťovat zdravotní ale i duchovní péči v těžce přístupných oblastech Amazonie.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Do Chotěboře se sjeli animátoři mládeže z celé ČR

14. 8. 2019

Do východočeské Chotěboře se sjelo více než 250 animátorů mládeže, aby zde načerpali inspiraci a naučili se dovednostem, které jim pomohou při práci v církvi a ve farnostech. Setkání se koná po pěti letech a bude trvat až do neděle 18. srpna. Na fotografiích vám přinášíme atmosféru setkání, kterou zachytili fotografové spolku Člověk a Víra.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve