Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 12. díl I - Ikona

2. 12. 2020

Dalším písmenem v abecedě je písmeno I jako ikona. Ikona je náboženský obraz zobrazující Ježíše Krista, Pannu Marii, světce nebo anděly. Ikona bývá nazývána oknem do nebe a používá symbolická vyjádření, která jsou daná barvami a tvary. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Život v modlitbě - úmysl Světové sítě modlitby s papežem

2. 12. 2020

Světová síť modlitby s papežem zveřejnila modlitební úmysl na měsíc prosinec, který vybízí k životu v modlitbě. Papež František jej komentuje v krátkém videozáznamu:
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František: Bůh nám žehná i přes naše hříchy

2. 12. 2020

Při pravidelné středeční audienci, opět vysílané z knihovny Apoštolského paláce, se papež František zamýšlel nad požehnáním jako nad zásadní dimenzi modlitby. Řekl, že odpovědí na Boží požehnání je také naše požehnání vyjádřené modlitbou, chválami, adorací a díky.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papežovo poselství patriarchu Bartolomějovi: Vzájemná láska a dialog vedou k cíli

1. 12. 2020

Oficiální Vatikánská delegace odcestovala do sídla Ekumenického patriarchátu v Istanbulu. Pandemie nezastavila tradiční návštěvu zástupců Svatého stolce na svátek titulárního patrona sv. Ondřeje, uctívaného jako zakladatele konstantinopolské církve.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Kirche in Not: Miliony křesťanů po celém světě žijí v trvalém ohrožení

1. 12. 2020

V průměru 309 křesťanů je každý měsíc uvězněno z důvodu své víry v padesáti zemích světa, což znamená zhruba deset denně. Spolu s únosy přispívá tato situace k tomu, že „miliony křesťanů po celém světě žijí v trvalém ohrožení“, upozorňuje papežská nadace Kirche in Not (Pomoc trpící církvi).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Na Velehradě se modlí za uzdravení arcibiskupa Graubnera, každý se může připojit

1. 12. 2020

K modlitbě růžence za ukončení pandemie koronaviru a zvláště za uzdravení arcibiskupa Jana Graubnera, který byl kvůli nemoci covid-19 hospitalizován, se od úterý 1. prosince vždy ve 20.00 scházejí věřící na Velehradě. Přidat se ovšem může kdokoli – v myšlenkách a modlitbě ze svého domova, ale také prostřednictvím živého vysílání na YouTube kanálu Farnost Velehrad.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Katolický týdeník: Aby finance sloužily životu

1. 12. 2020

„Jdi a oprav můj dům!“ Papež svolal mladé ekonomy, aby se inspirovali příkladem sv. Františka z Assisi.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přímé přenosy bohoslužeb od 30. listopadu do 6. prosince 2020

30. 11. 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a České televizi.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Stav arcibiskupa Graubnera si vyžádal hospitalizaci, koronavirem se nakazil i biskup Nuzík

30. 11. 2020

Několik dní poté, co byl olomoucký arcibiskup a předseda České biskupské konference Jan Graubner ve středu 25. listopadu 2020 pozitivně testován na nemoc covid-19, si jeho zdravotní stav vyžádal hospitalizaci ve Fakultní nemocnici Olomouc. Pozitivní výsledek koronavirového testu se potvrdil také u pomocného biskupa a generálního vikáře Josefa Nuzíka, který tak zůstává v domácí karanténě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Nová pravidla pro účast na bohoslužbách od 3. prosince 2020

30. 11. 2020

Podle dnešního (30. 11. 2020) usnesení Vlády ČR bude s účinností od 3. prosince 2020 na bohoslužbách povolen takový počet účastníků, který v daném kostele nepřekročí 30% míst k sezení.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve