Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

V americkém Texasu se bude konat děkovná mše za víru českých přistěhovalců

17. 1. 2020

V kostele Svatého Cyrila a Metoděje v texaském městě Dubina (USA) bude celebrovat v pátek 14. února 2020 ve 14.00 hodin (den patroncinia kostela) mši svatou biskup Brendan Cahill z diecéze Victoria. K biskupovi se na mši připojí také kněží z České katolické nadace v Texasu - Czech Catholic Foundation of Texas (CCFT) a tři kněží z České republiky, kteří nyní působí v USA.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Open Doors: Každý osmý křesťan je pronásledovaný

17. 1. 2020

260 milionů křesťanů bylo v minulém roce vystaveno nátlaku a násilí kvůli své víře. Píše o tom výroční zpráva evangelické nevládní organizace Open Doors.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Programové tipy Radia Proglas na 4. týden 2020

17. 1. 2020

V týdnu od 20. ledna se můžete těšit na premiérové Čtení na pokračování z knihy Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil, nebo na speciální Myšlenky na den k týdnu modliteb za jednotu křesťanů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

17. 1. 2020

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež jmenoval italskou právničku náměstkyní sekce pro vztahy se státy

16. 1. 2020

Sekce pro vztahy se státy Státního sekretariátu Svatého stolce, srovnatelná s ministerstvem zahraničí, má od nynějška nového náměstka, resp. náměstkyni. Po včerejším papežském jmenování se jí stává italská právnička dr. Francesca Di Giovanni, členka Hnutí fokoláre.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Nemlčte k vraždění nigerijských křesťanů, naléhá tamní kněz

16. 1. 2020

„Jako křesťané jsme v Nigérii vystaveni skutečnému pronásledování. Každý den jsou naši bratři vražděni na ulicích“, říká ve videonahrávce, kterou zveřejnila organizace Kirche in Not, kněz z nigerijského Maiduguri P. Joseph Bature Fidelis.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

O Skutcích apoštolů - „Pavel přijímal všechny, kdo k němu přicházeli“

16. 1. 2020

Katecheze papeže Františka z 15. ledna v aule Pavla VI., kterou uzavřel katecheze o Skutcích apoštolů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Dokoledováno. Jubilejní Tříkrálová sbírka slibuje bohatý výnos. Děkujeme!

16. 1. 2020

Papírové „tříkrálové“ koruny jsou složeny v skříních, královské pláště rozvěšeny na ramínka, alby vráceny do kostela. Letos je dokoledováno. Poslední tříkrálové koledníky s pokladničkami pro charitní Tříkrálovou sbírku bylo možné ještě tu a tam spatřit v pondělí a v úterý, teď už na obecních a městských úřadech probíhá rozpečeťování pokladniček a sčítání jejich obsahu. A dosavadní dílčí výsledky dávají tušit, že částka vybraná pro lidi v nouzi nejspíš překročí loňský rekord.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Objasnění Mons. Georga Gänsweina ke knize o celibátu

15. 1. 2020

Prefekt Papežského domu a zvláštní sekretář emeritního papeže prohlásil, že Benedikt XVI. nepovolil dvojí spoluautorský podpis eseje kardinála Saraha.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

121. plenární zasedání ČBK se uskuteční v Praze

15. 1. 2020

Čeští a moravští biskupové i představitelé mužských a ženských řádů se sejdou na svém 121. plenárním zasedání, které se bude konat ve dnech 20. - 22. ledna 2020 v prostorách Arcibiskupství pražského. Jednání biskupů bude předcházet studijní den (pondělí 20. ledna), jehož tématem bude současný stav kněžské formace a budoucnost našich formačních komunit.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve