Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Před jedenácti lety navštívil papež Benedikt XVI. Českou republiku

25. 9. 2020

Je tomu již 11 let, co Českou republiku navštívil papež Benedikt XVI. Připomeňme si hlavní body programu Svatého otce při jeho 13. apoštolské cestě, která se konala od 26. - 28. září 2009 a šlo o čtvrtou a poslední návštěvu hlavy katolické církve v naší zemi.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Celostátní akce Den Charity začala. Ukážeme vám, co dokážeme

25. 9. 2020

Pojďme a oslavme to spolu! Bohoslužby, dny otevřených dveří i kulturní akce pořádané u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce, se i letos konají od poloviny září až do listopadu. Epidemiologická situace podobným podnikům nepřeje, ale většina naplánovaných událostí proběhne, samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních doporučení. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří naši práci podporují, bychom naši práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Trump podepíše zákon zajišťující lékařskou péči dětem, které přežily potrat

25. 9. 2020

Prezident Spojených států Donald Trump vystoupil poprvé s promluvou na tradiční Národní katolické modlitební snídani, probíhající tentokrát na dálku kvůli pandemickým opatřením. Během necelých tří minut nejenže vyjádřil americkým katolíkům uznání za jejich přínos společnosti, ale potvrdil rovněž odhodlání hájit roli víry, modlitby a náboženství. Oznámil také, že podepíše zákon garantující lékařskou péči dětem narozeným za jakýchkoli okolností (Born Alive Executive Order).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František: Doba si žádá hledící srdce, konající ruce a fantazii milosrdenství

25. 9. 2020

“Modlitba, čin, oběť” – římský katolický spolek “Kruh svatého Petra” si zvolil toto programové trojsloví za základ své charitativní práce, která obnáší rovněž organizaci sbírky Svatopetrský haléř. Při loňské audienci pro toto sdružení se papež František zamýšlel nad modlitbou, dnes uvažoval o činu v souvislosti s naléhavými otázkami, které klade nynější pandemie.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Začíná plenární zasedání CCEE

25. 9. 2020

Dnes v 16.00 hodin začíná plenární zasedání předsedů Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které potrvá do soboty 26. září 2020. V důsledku pandemie covid-19 se jednání koná pouze online. Za Českou republiku se jednání účastní předseda ČBK arcibiskup Jan Graubner.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 26. neděle v mezidobí

25. 9. 2020

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 26. neděle v mezidobí
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František k OSN: Přehodnoťte budoucnost našeho společného domova

25. 9. 2020

Ve videoposelství k valnému shromáždění OSN u příležitosti jeho 75. výročí, apeluje papež František na multilateralismus a spolupráci mezi státy.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

U příležitosti Dne české státnosti ocenil Senát biskupa Václava Malého

25. 9. 2020

U příležitosti Dne české státnosti předal dnes předseda horní komory Parlamentu ČR Miloš Vystrčil stříbrné pamětní medaile. Mezi oceněnými byl i pražský pomocný biskup Václav Malý.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

25. 9. 2020

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

XIX. ročník mezinárodní konference o rodinné politice: „Rodina a profese v Evropské unii v souvislosti s implementací nové směrnice Evropského parlamentu o rovnováze pracovního a rodinného života“

24. 9. 2020

Jak sladit profesní a rodinný život? Jaké flexibilní formy práce se v Česku nabízejí? Jaké jsou podmínky péče o nejbližší členy rodiny? To byla témata mezinárodní konference o rodinné politice, jejíž výstupy shrnuje Marie Oujezdská, ředitelka Národního centra pro rodinu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve