Z české církve

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. srpna 2019

19. 8. 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

V Boskovicích odhalili památník kardinála Špidlíka

19. 8. 2019

Srdce obepnuté kovovým křížem připomíná v Boskovicích na Blanensku tamního rodáka, kardinála Tomáše Špidlíka. Od jeho narození letos v prosinci uplyne 100 let, zemřel v dubnu 2010 v Římě. Památník lidé najdou v parčíku s dětským hřištěm v Bělské ulici, poblíž Špidlíkova rodného domku.

Tři novici Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele složili dočasné sliby

16. 8. 2019

Během včerejší slavnosti Nanebevzetí Panny Marie složili v bazilice na Svaté Hoře u Příbrami novici br. Pavel Hudousek, P. Jan Kuník a br. Lukáš Michalovič do rukou provinciála Kongregace Nejsvětějšího Vykupitele P. Václava Hypiusa dočasné sliby čistoty, chudoby a poslušnosti.

Rozhovor s velvyslancem Václavem Kolajou v italském tisku

16. 8. 2019

Tento týden publikovala italská tisková agentura ACI Stampa v souvislosti s blížícím se výročím sametové revoluce a českou národní poutí do Říma obsáhlý rozhovor s českým velvyslancem ve Vatikánu Václavem Kolajou. Jakým způsobem fungovaly vztahy mezi Svatým stolcem a Československem v období komunismu? A proč si v době železné opony Československo vysloužilo titul jednoho z nejvíce protikatolicky zaměřených států? To jsou některé z otázek, na které český velvyslanec odpovídal.

Biskup Vlastimil Kročil: Novému proboštu vyprošuji od Boha milost a sílu

15. 8. 2019

Ve středu 14. 8. 2019 uvedl diecézní biskup Vlastimil Kročil vikáře Ivo Prokopa do úřadu jindřichohradeckého probošta. V úřadu chce nový probošt navázat na službu předchůdců.

Nanebevzetí Panny Marie slavíme již více než 16 století

15. 8. 2019

Na dnešní den 15. srpna připadá Slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Odkdy a proč si vlastně tento svátek připomínáme? Jak se na tuto skutečnost dívají jiné církve?

Programové tipy Radia Proglas na 34. týden 2019

15. 8. 2019

V týdnu od 19. srpna se můžete například těšit na reportáž o kurzu přežití, který absolvovali výherci soutěže Hrdina Barvínku, nebo na rozhovor s Mons. Václavem Malým k připomínce 21. srpna 1968.

| Rubrika: Z české církve

Stane se letošní UNITED i vaší "srdeční" záležitostí?

14. 8. 2019

Již po deváté se příští týden Vsetín stane dějištěm multižánrového křesťanského festivalu UNITED. Konat se bude ve dnech 22.8. až 24.8. a letošní ročník se bude zamýšlet nad "hledáním místa, kam vkládáme své srdce, a proč je zrovna Ježíš jeho nejlepším správcem."

| Rubrika: Z české církve

Plovoucí nemocnice papeže Františka bude v Amazonii přinášet zdravotní péči i evangelium

14. 8. 2019

V polovině července byla na říční vodu Amazonky spuštěna ve městě Óbidos brazilského státu Pará 32 metrů dlouhá loď upravená jako nemocnice. Nese jméno papeže Františka a jejím úkolem bude zajišťovat zdravotní ale i duchovní péči v těžce přístupných oblastech Amazonie.

Do Chotěboře se sjeli animátoři mládeže z celé ČR

14. 8. 2019

Do východočeské Chotěboře se sjelo více než 250 animátorů mládeže, aby zde načerpali inspiraci a naučili se dovednostem, které jim pomohou při práci v církvi a ve farnostech. Setkání se koná po pěti letech a bude trvat až do neděle 18. srpna. Na fotografiích vám přinášíme atmosféru setkání, kterou zachytili fotografové spolku Člověk a Víra.