Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Při slavnostním otevření plzeňské katedrály sv. Bartoloměje se spojí biskupství, město, filharmonie i divadlo

12. 5. 2021

Katedrála sv. Bartoloměje po třech letech otevře své brány veřejnosti. Program k jejímu otevření od 2. do 6. června nabídne koncert varhaníků tří katedrál, Plzeňské filharmonie nebo opery Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Celý červen bude na plzeňském náměstí Republiky nainstalována výstava s názvem Srdce města, srdce diecéze mapující historii i současnost katedrály. Projekčně stojí za největší revitalizací v posledních sto letech architektonický Atelier Soukup, Opl, Švehla.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Tajemství partnerských vztahů

11. 5. 2021

pro zadané i nezadané. Věříme, že to může být přínosné a zajímavé i pro vás, je to stejně jako na podzim online formou, takže se může připojit kdokoliv odkudkoliv. Můžete se těšit na zajímavá témata, jako např. sebepojetí, vztah, dimenze lásky, chození a etapy chození, mužství a ženství, komunikace ve vztahu. Součástí je i možnost využít individuální konzultace s lektorkou. Začíná se v týdnu od 24.5.2021.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Ztišení u Pánových nohou pro zdravotníky a dobrovolníky ve zdravotnictví

11. 5. 2021

Na zájem a přání zdravotníků zastavit se, načerpat síly, ztišit se, ale i vzájemně se obohatit, reaguje „Jsme blízko vám – Institut klinické pastorační péče“ svou nabídkou připravovaných akcí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Biskup František Radkovský bude sloužit zádušní mši za oběti koronaviru

11. 5. 2021

V neděli 16. května od 18:00 bude pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka sloužena mše svatá za oběti pandemie covid-19. Mši svatou bude v kostele Povýšení sv. Kříže v Karlových Varech-Rybářích celebrovat biskup František Radkovský.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Aktualizovaný program: Oslavy 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého - Nepomuk 2021

11. 5. 2021

Přinášíme vám aktualizovaný program oslav 300 let od blahořečení sv. Jana Nepomuckého, kterého si v květnu 2021 připomene město Nepomuk. Jedná se o největší událost v novodobé historii této obce, ve které se celosvětově nejznámější český světec kolem roku 1340 narodil.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Aplikace Noc kostelů pro Android

11. 5. 2021

Pro návštěvníky letošní Noci kostelů je k dispozici další možnost, jak si předem naplánovat vlastní program z široké nabídky, kterou pořadatelé chystají. Kromě již tradičních webových stránek www.nockostelu.cz a různých tiskovin je možné využít také aplikaci pro zařízení se systémem Android.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František ustanovil službu laického katechety

11. 5. 2021

Svatý stolec zveřejnil dnes 11. května 2021 Motu proprio „Antiquum ministerium“, kterým papež František ustanovuje službu laického katechety. Cílem je podpořit evangelizaci současného světa zdola, v laickém prostředí, aniž bychom - jak zdůrazňuje papež - upadali do klerikalizace.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přímé přenosy bohoslužeb od 10. do 16. května 2021

10. 5. 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a České televizi.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Poselství Svatého otce k 55. světovému dni sdělovacích prostředků

10. 5. 2021

Přinášíme vám poselství papeže Františka k 55. světovému dni sdělovacích prostředků, který si budeme připomínat 16. května 2021.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Biskup Vlastimil Kročil slaví dnes 60. narozeniny

10. 5. 2021

Českobudějovický sídelní biskup Vlastimil Kročil slaví dnes, 10. května, své 60. narozeniny.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve