Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Programové tipy Radia Proglas na 50. týden 2018

10. 12. 2018

V týdnu 10. do 16. prosince zazní na Proglasu například rozhovor s literární historičkou Inou Píšovou nebo nositelkou medaile sv. Auaciána za mimořádný přínos Českobudějovické diecézi Helenou Faberovou.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přímé přenosy bohoslužeb od 10. do 16. prosince 2018

10. 12. 2018

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe a na Radiu Proglas.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Nový nuncius bude sloužit mši v pražské katedrále

10. 12. 2018

Nový apoštolský nuncius v ČR Charles D. Balvo bude na 3. neděli adventní (16.12.) od 10 hodin sloužit mši katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava a při této příležitosti bude představen Božímu lidu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Ekumenická modlitba za George H. W. Bushe

8. 12. 2018

Kardinál Dominik Duka OP srdečně zve v úterý 11. prosince 2018 do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde se v 18.00 uskuteční ekumenická modlitba za zesnulého George H. W. Bushe.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Tuto sobotu bude blahořečeno 19 mučedníků z Alžírska

7. 12. 2018

Tuto sobotu, 8. prosince 2018, bude na mariánském poutním místě Oran na severu Alžírska blahořečeno sedm trapistů zavražděných na jaře roku 1996 spolu s dalšími dvanácti alžírskými mučedníky 90. let.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Nový apoštolský nuncius v ČR: Jsem rád, že se vracím zpátky

7. 12. 2018

Apoštolský nuncius v ČR Charles D. Balvo se dnes poprvé představil novinářům a zaměstnancům ČBK jako diplomatický zástupce Vatikánu v naší zemi. Včera předal prezidentovi republiky své pověřovací listiny, čímž skončilo období bez nejvyššího diplomatického zastoupení papežského státu u nás trvající od března 2018, kdy z republiky odcestoval jeho předchůdce Giuseppe Leanza. Za jednu ze svých priorit označil seznámení se situací české církve, a následné dokončení práce na smlouvě mezi Českou republikou a Vatikánem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Vychází knižní rozhovor s papežem Františkem o zasvěceném životě dnes

6. 12. 2018

Tento týden vychází v nakladatelství Edizioni Dehoniane Bologna nový knižní rozhovor s papežem Františkem s názvem „Síla povolání. Zasvěcený život dnes“. Svatý otec v něm vypráví o svém povolání ke kněžství a dále se zabývá tématy jako je výběr kandidátů k zasvěcenému životu, rolí žen, homosexualitou zasvěcených osob či formací povolání. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František navštíví v únoru Spojené arabské emiráty

6. 12. 2018

Dnes vydal ředitel Tiskového střediska Svatého stolce Greg Burke prohlášení, že papež František přijal pozvání Jeho Výsosti šejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana, korunního prince Abu Dhabí a ve dnech od 3. do 5. února navštíví Abu Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Důvodem jeho návštěvy bude účast na Mezinárodním mezináboženském setkání na téma „Lidské bratrství“. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Katolický týdeník: Světlo z Betléma už je na cestě

6. 12. 2018

Symbolický plamínek zapálil v uplynulém týdnu v jeskyni Narození Ježíše Krista v Betlémě zástupce všech skautů světa, jedenáctiletý Niklas Lehner z Horního Rakouska.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

CAFOD: V boji proti klimatickým změnám musíme být aktivní a ambiciózní

6. 12. 2018

Agentura pro rozvojovou pomoc katolické církve v Angli a Walesu CAFOD zdůraznila na zasedání smluvních stran klimatické dohody COP24 v polských Katovicích, že je třeba neprodleně začít posilovat přechod k obnovitelným zdrojům energie.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve