Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. února 2019

18. 2. 2019

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Konference Křesťan za katedrou

18. 2. 2019

Zveme na osmý ročník konference Křesťan za katedrou, jejímž mottem je "Jak vzdělávat kvalitně a se srdcem”. Konference je zaměřena jak pro učitele, tak i rodiče či pracovníky v církvi, kteří se zajímají o témata křesťanského vzdělávání. Proběhne ve dnech 5. - 6. 4. 2019 ve sborovém centru Hutník v Třinci. Podrobnější informace jsou v přiložené pozvánce a na webové adrese www.kzk.sceav.cz
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

26. ročník Celostátní přehlídky církevních škol

18. 2. 2019

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České zve všechny zájemce na již 26. ročník Celostátní přehlídky církevních škol, který proběhne ve dnech 19. - 22. 3. 2019 v Odrách.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Program setkání o ochraně nezletilých ve Vatikánu

18. 2. 2019

Na tiskové konferenci ve Vatikánu byl dnes představen program třídenního setkání předsedů biskupských konferencí s papežem Františkem na téma ochrany nezletilých před sexuálním zneužíváním (21.-24. února). Setkání by se mělo nést v duchu "transparentní odpovědnosti". 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Programové tipy Radia Proglas na 8. týden 2019

16. 2. 2019

V týdnu od 4. do 10. února vysílá Proglas například Kafemlýnek věnovaný autoškole pro ženy, Barvínek o Rychlých Šípech nebo hudební týdeník Slyšte, lidé! o íránské hudbě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

McCarrick byl propuštěn z duchovního stavu

16. 2. 2019

Tiskové středisko Svatého stolce dnes vydalo prohlášení ohledně bývalého kardinála Theodora McCarricka, který byl na základě rozhodnutí Kongegace pro nauku víry propuštěn z duchovního stavu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Senát zřejmě odmítne zdanění peněžitých náhrad církvím

15. 2. 2019

Senát zřejmě odmítne zdanění peněžitých náhrad, které církve dostávají od státu za majetek nevydaný v restitucích. Doporučil mu to dnes jednoznačně jeho hospodářský výbor hlasy opozice, která má v horní komoře většinu. Pokud poslanci senátní veto komunistického návrhu přehlasují zejména hlasy vládní koalice, opoziční senátoři se podle svých vyjádření obrátí na Ústavní soud.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Cyrilometodějská pouť z Levého Hradce na Velehrad startuje tuto sobotu

15. 2. 2019

Již tuto sobotu 16. února vyrazí z Levého Hradce 38. ročník Cyrilometodějské pouti, jejíž trasa je rozvržena na sedm měsíců. Na Velehrad tak dorazí 24. srpna. Smyslem pouti je děkovat za dar víry a prosit za český národ, aby znovu nalezl své duchovní kořeny.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Bylo zahájeno přihlašování na Noc kostelů 2019

15. 2. 2019

Letošní Noc kostelů připadá na pátek 24. května a v České republice se bude konat již po jedenácté. Od února bylo zahájeno přihlašování kostelů a modliteben a diecéze také vyzývají k objednání propagačních materiálů. Mottem letošního ročníku je verš z knihy proroka Izaiáše: „Dáte se do zpěvu jako v tu noc, kdy se zasvěcuje svátek.“ (Iz 30,29).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

15. 2. 2019

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země. V programu nebudou chybět mše svaté v hlavních římských bazilikách za účasti českých a moravských biskupů. V rámci středeční generální audience se poutníci setkají také s papežem Františkem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve