Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Papež František: Prosme Boha, aby nám dal sílu odpustit

24. 4. 2019

Během dnešní audience na květinově vyzdobeném svatopetrském náměstí a za hojné účasti mládeže z milánské diecéze dokončil papež František zamyšlení k 5. prosbě modlitby Otčenáš: Jako i my odpouštíme našim viníkům. Zdůraznil, že pokud my neodpustíme druhým, ani Bůh nám neodpustí. Proto odpuštění, které od Boha získáváme, máme dávat také druhým.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež vyzval k modlitbě a solidaritě pro Srí Lanku

23. 4. 2019

Při pondělní modlitbě Vesel se, nebes Královno (Regina Coeli), která v době velikonoční nahrazuje modlitbu Anděl Páně, vyjádřil papež František svoji blízkost lidu Srí Lanky, který je zraněný velikonočními útoky. Počet oběti vzrostl již na 321.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Katolický týdeník: Obnova pokladu křesťanství

23. 4. 2019

Pozornost světa o letošním Svatém týdnu upoutaly plameny katedrály Notre Dame v Paříži.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Biskupství plzeňské zve na bohoslužbu za oběti útoků na Srí Lance

23. 4. 2019

Bohoslužbu za všechny oběti útoků na Srí Lance bude ve čtvrtek 25. dubna od 17.00 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni celebrovat emeritní biskup František Radkovský.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Společné prohlášení ČBK, ERC a FŽO ke zdanění peněžitých náhrad církvím

23. 4. 2019

Společné prohlášení předsedů České biskupské konference, Ekumenické rady církví a Federace židovských obcí ke schválení zdanění tzv. církevních restitucí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František městu a světu: Kristus žije!

21. 4. 2019

Dnes o Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně přednesl papež František z balkónu baziliky sv. Petra své velikonoční poselství, ve kterém připomněl nejrůznější konflikty, události a těžkosti našeho světa, včetně dnešních atentátů na Srí Lance, a prosil, aby se Kristova milost dotkla těchto míst. Poté udělil Svatý otec tradiční požehnání Urbi et Orbi - Městu a světu. V tomto požehnání se obrací ke všem lidem, kterým chce sdělit radost zvěst: Kristus žije! Promluvu přinášíme v plném znění.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Dětí pokřtěných ve školním věku je v ČR nejvíc za posledních 10 let

20. 4. 2019

V roce 2018 bylo v katolické církvi v České republice pokřtěno téměř 21.000 osob, což je téměř o 300 lidí víc než v roce předchozím. 77 % ze všech pokřtěných jsou děti ve věku do 1 roku. Počet pokřtěných novorozenců je dlouhodobě stabilní, překvapivě však roste počet dětí pokřtěných ve věku 7-14 let. V roce 2018 byl jejich počet (757) nejvyšší od roku 2007.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Programové tipy Radia Proglas na 17. týden 2019

19. 4. 2019

V týdnu od 22. dubna se na Proglasu můžete těšit například na rozhovor s moderátorem ČT Jiřím Václavkem, premiérový seriál Slepé uličky teologie nebo Folklorní okénko věnované VUS Ondráš.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Velikonoční zamyšlení kardinála Dominika Duky

19. 4. 2019

"Velikonoce nazýváme největšími křesťanskými svátky. Přesto ale často prohrávají s Vánoci, svátky oslavy narození dítěte a zároveň příchodu Krista. Velikonoce jsou ale svátky, které nás nutí k zamyšlení, jak se vyrovnat se smrtí Krista a naší smrtelností vůbec", zamýšlí ve svém velikonočním poselství kardinál Dominik Duka.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František se vydá mezi vězně ve Velletri

18. 4. 2019

Již po páté se papež František vydá celebrovat mši svatou Večeře Páně do nápravného zařízení. Ježíšovo gesto mytí nohou zopakuje ve věznici ve Velletri, v městečku jižně od Říma v oblasti zvané Castelli Romani, podle výstavných římských vil, které si v kopcích nad Římem stavěli zámožní obyvatelé Městě od antických dob.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve