Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Modlitba za domov 2021

25. 10. 2021

Při příležitosti založení Československé republiky se bude od 15. října do dne státního svátku 28. října 2021 konat v Praze na Barrandově již 15. ročník kulturně - duchovního festivalu pro celou rodinu Modlitba za domov. Na vlastní Modlitbě za domov, která proběhne 28. října od 15:00, bude za katolickou církev přítomen plzeňský biskup Tomáš Holub.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Blahoslavená Sandra Sabattiniová: Každá minuta je příležitostí k lásce

25. 10. 2021

V Itálii i dalších zemích ještě neutichly dozvuky beatifikace Carla Acutise, od níž v polovině října uplynul jeden rok, a místní církev se může těšit z nové blahoslavené současnice dnešních mladých lidí. Prefekt Kongregace pro svatořečení, kard. Semeraro, včera v Rimini vedl beatifikační liturgii Sandry Sabattiniové, která zemřela roku 1984 v pouhých 22 letech. Tato duchovní dcera italského kněze Oresta Benziho věnovala svůj krátký život postiženým a narkomanům.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Pandemie připravila katolickou církev o stovky milionů, výdaje na služby pro veřejnost přesto udržela

25. 10. 2021

Praha, 25. října 2021 - Diecéze římskokatolické církve v České republice v krizovém roce 2020 udržely výdaje na služby pro širokou veřejnost, a to i přesto, že zaznamenaly výrazný propad svých tradičních příjmů, například z kostelních sbírek nebo vstupů do církevních památek. Souhrnné výdaje na služby pro věřící i širokou veřejnost dosáhly 3,3 miliardy korun a zůstaly tak srovnatelné s předchozími lety. Přesto diecéze hospodařily se ziskem 376 milionů korun, především díky zhodnocení investic z minulých let.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Angelus: Modlitba nežebrá o drobné, ale žádá všechno

24. 10. 2021

V pravidelné promluvě před modlitbou Anděl Páně 24. října ve Vatikánu papež komentoval dnešní evangelium, ve kterém Ježíš při odchodu z Jericha navrací zrak Bartimaiovi. Věnoval se situaci v Libyi a vyzval mezinárodní společenství k řízení migrace. Na závěr poděkoval misionářům za jejich službu a svědectví, za které leckdy platí vlastním životem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

23. 10. 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

23. 10. 2021

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Už vím - Kolik slepých Pán Ježíš uzdravil?

23. 10. 2021

V pravidelné promluvě před modlitbou Anděl Páně 24. října ve Vatikánu papež komentoval dnešní evangelium, ve kterém Ježíš při odchodu z Jericha navrací zrak Bartimaiovi. Věnoval se situaci v Libyi a vyzval mezinárodní společenství k řízení migrace. Na závěr poděkoval misionářům za jejich službu a svědectví, za které leckdy platí vlastním životem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

22. 10. 2021

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Roste počet laických misionářů

22. 10. 2021

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež: Děkuji tomuto chlapci za lekci o svobodě a bezprostřednosti

21. 10. 2021

Při středeční audienci v aule Pavla VI. ještě před vlastní katechezí papež František reagoval na předchozí příhodu, kdy na pódium vyběhl desetiletý zvídavý chlapec, chytil jej za ruce a začal poskakovat, zajímal se o bílé papežovo solideum a poté se uvelebil vedle něj na židli, kterou mu hbitě uvolnil regent Papežského domu, mons. Sapiena.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve