Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

V Hradci Králové mladí katolíci zažívají koncerty, ale i přednášky a společné mše

13. 8. 2022

Mladí křesťané od 14 do 26 let na CSM prožívají necelý týden ve společenství podobně naladěných lidí na Celostátním setkání v Hradci Králové, které se zde koná od 9.-14. srpna. Kromě kultury a zábavy nabízí také seberozvoj a zamyšlení nad důležitými tématy aktuálního světa. Přihlášených účastníků je na 4 tisíce, v sobotu jsou očekáváni další účastníci tzv. Dne pro rodiny.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 3. a 4. den

13. 8. 2022

Prohlédněte si fotografie z Celostátního setkání mládeže v v Hradci Králové ve dnech 11. - 12. srpna objektivy fotografů ze spolku Člověk a Víra.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 1. a 2. den

11. 8. 2022

Hradec Králové se v posledních dnech zaplnil katolickou mládeží z celé republiky, která sem přijela na Celostátní setkání mládeže 2022. Přinášíme fotografie spolku Člověk a víra, které zachycují první dny setkání, 9. a 10. 8.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

V Římě zemřel slovenský kardinál Jozef Tomko

9. 8. 2022

V pondělí 8.8. 2022 v brzkých ranních v Římě zemřel kard. Jozef Tomko, emeritní prefekt Kongregace pro evangelizaci národů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Mše svatá za oběti sexuálního zneužívání v církvi

5. 8. 2022

25. srpna od 18.00 hodin se v klášteře dominikánů v Olomouci uskuteční mše svatá, při které se budeme modlit za všechny oběti sexuálních deliktů (nejen) v katolické církvi. Mše je součástí programu konference na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi, která proběhne od 25. – 26. srpna v Olomouci, ale na bohoslužbu je zvána široká veřejnost. Koncelebrovat budou také biskupové Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský a Josef Nuzík, administrátor Arcidiecéze olomoucké.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Charita Česká republika bude opět pomáhat lidem s exekucemi v rámci Milostivého léta II

4. 8. 2022

Celkem 66 charitních poraden rozesetých na území Česka je připraveno od 1. září do 30. listopadu letošního roku pomáhat dlužníkům veřejnoprávních institucí, státních a polostátních firem umořit vysoké úroky, penále a náklady na exekuce, které mnohdy několikanásobně přesahují samotnou výši dluhu a pro dlužníky a jejich rodiny jsou ekonomicky likvidační. Dlužníci, kteří se chtějí zbavit svých dluhů, mají příležitost využít mimořádnou „dluhovou amnestii“ v rámci Milostivého léta II.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Konference na téma šetření sexuálních deliktů v církvi se uskuteční v Olomouci

2. 8. 2022

Cyrilometodějská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci společně s Českou biskupskou konferencí pořádá od 25. – 26. srpna konferenci na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi. Cílem konference je prohloubení teoretických a praktických dovedností při šetření těchto činů v katolické církvi.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Text národní syntézy Synody o synodalitě

22. 7. 2022

Na Velehradě se 6. července 2022 uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání. Přinášíme finální text národní syntézy, do kterého byly zapracovány rovněž připomínky vzešlé z tohoto velehradského setkání.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Povzbuzení a výzva k pokračování synodálního procesu v České republice

21. 7. 2022

Přinášíme výzvu českých a moravských biskupů k pokračování synodálního procesu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Integrovaný regionální operační program 2021 - 2027 je schválen

18. 7. 2022

Dne 1. 7. 2022 byl Evropskou komisí schválen Programový dokument IROP 2021–2027. Monitorovací výbor schválil kritéria hodnocení projektů v jednotlivých podporovaných aktivitách, systém hodnocení projektů IROP a harmonogram výzev pro rok 2022. Nic tedy nebrání vyhlašování výzev, kdy první lze očekávat již koncem července 2022.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve