Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc prosinec 2022

1. 12. 2022

Modleme se, aby rozvojové a dobrovolnické organizace nacházely osoby ochotné zapojit se do společného dobra a neustále hledat nové způsoby spolupráce na mezinárodní úrovni.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Vyhlášení výběrového řízení na funkci ředitele/ky Střední zdravotnické školy Evangelické akademie, Šimáčkova 1, 628 00 Brno – Líšeň

1. 12. 2022

Synodní rada Českobratrské církve evangelické vyhlašuje výběrové řízení na funkci ředitele/ky škol Evangelické akademie v Brně. Přihlášky k výběrovému řízení obsahující profesní životopis, motivační dopis a výpis z Rejstříku trestů zájemci doručí nejpozději do: 30. ledna 2023. Předpokládaný nástup do funkce je 1. srpna 2023.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

1. 12. 2022

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Vedení COMECE a CEC navštíví příští týden Česko

30. 11. 2022

V rámci probíhajícího českého předsednictví v Radě EU navštíví 7.-8. prosince 2022 Prahu ekumenická delegace Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) a Konference evropských církvi (CEC).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 1. neděli adventní

29. 11. 2022

Přinášíme vám první pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté. Tyto listy budou postupně vydávány ke třem adventním nedělím.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Video: Jan Graubner k 1. neděli adventní

29. 11. 2022

V rámci probíhajícího českého předsednictví v Radě EU navštíví 7.-8. prosince 2022 Prahu ekumenická delegace Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE) a Konference evropských církvi (CEC).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Prosincové číslo časopisu IN! – dívčí svět

28. 11. 2022

„Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej, co ti patří, rozdej chudým a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne,“ říká Ježíš v Matoušově evangeliu. Nemusíme jít do extrému a hned teď všechno rozdat. Můžeme se ale inspirovat svatými, kteří mají svůj svátek v těchto dnech a svůj adventní čas prožít s nimi. Několik inspirací najdete i v prosincovém IN!
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

A Slovo se stalo tělem..., aby se nám dalo z lásky.

25. 11. 2022

„Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej, co ti patří, rozdej chudým a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne,“ říká Ježíš v Matoušově evangeliu. Nemusíme jít do extrému a hned teď všechno rozdat. Můžeme se ale inspirovat svatými, kteří mají svůj svátek v těchto dnech a svůj adventní čas prožít s nimi. Několik inspirací najdete i v prosincovém IN!
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Co je to advent?

24. 11. 2022

26. listopadu večer vstoupíme do adventní doby a do nového liturgického roku. Jaký je význam tohoto období? Jaké zvyklosti jsou s ním spojeny?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Další dokumenty k Synodálnímu procesu jsou nyní i česky

24. 11. 2022

V českém překladu je nyní k dispozici tzv. Dokument pro kontinentální etapu (DKE), tedy pracovní text shrnující dosavadní syntézy Synodálního procesu z celého světa. Dokument bude nyní základem pro další zamýšlení v rámci kontinentální etapy Synody o synodalitě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve