Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

V Karakoši vysvětí nový kostel, na který přispěla katolická církev z České republiky

30. 7. 2021

Křesťané z iráckého města Karakoš budou mít od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Stop Start se svatými - sv. Jan Maria Vianney

30. 7. 2021

Na dnešek připadá Světový den boje proti obchodování s lidmi, který roku 2013 vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Papež František jej připomenul na sociální sítí Twitter: „Vyzývám všechny ke společné práci spolu s oběťmi obchodu s lidmi, abychom ekonomiku založenou na obchodu přeměnili v ekonomiku péče," píše na svém twitterovém účtu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež: Obchodování s lidmi nahradit péčí

30. 7. 2021

Na dnešek připadá Světový den boje proti obchodování s lidmi, který roku 2013 vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Papež František jej připomenul na sociální sítí Twitter: „Vyzývám všechny ke společné práci spolu s oběťmi obchodu s lidmi, abychom ekonomiku založenou na obchodu přeměnili v ekonomiku péče," píše na svém twitterovém účtu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Nové biskupské svěcení v Číně

29. 7. 2021

V čínské provincii Kan-su byl 28. července vysvěcen nový pomocný biskup, pátý pastýř čínské katolické církve jmenovaný poté, co vstoupila v platnost dočasná dohoda mezi Svatým stolcem a Čínskou lidovou republikou o jmenování biskupů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Správa kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici svěřena Arcidiecézní charitě Praha

29. 7. 2021

Pražská provincie kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (Redemptoristé) svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v Nerudově ulici 22 v Praze 1 Arcidiecézní charitě Praha. Úvodní mši svatou bude v úterý 3. srpna od 17 hodin celebrovat rektor kostela P. Stanislav Přibyl, CSsR, generální sekretář České biskupské konference.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

29. 7. 2021

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě. Malba, jejímž autorem je slovinský jezuita P. Marko Ivan Rupnik, byla představena 28. července Dikasteriem pro laiky, rodinu a život a římskou diecézí, kteří setkání rodin organizují.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Emeritní papež Benedikt: Učení se musí rozvíjet ve víře a z víry

28. 7. 2021

Emeritní papež Benedikt varuje před „útěkem k pouhému učení“ v náboženském životě. Víra se musí osvědčit a růst v kontaktu s realitou, napsal pro německý časopis Herder Korrespondenz v rozhovoru u příležitosti 70. výročí svého kněžského svěcení.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

28. 7. 2021

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Katolický týdeník: Při papežské mši bude kříž z Česka

28. 7. 2021

Při návštěvě Slovenska (12.–15. září) by měl papež František sloužit poslední den mši svatou v Šaštíně, kam zamíří i naši biskupové. Na pódiu bude navíc umístěn kříž z trámů tornádem poničeného kostela z Moravské Nové Vsi.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Tomáš Halík: Hledejme Krista za viditelnými hranicemi křesťanských církví

27. 7. 2021

Starobylý přístav Dubrovník v těchto dnech (18.-24.7.) již podruhé hostil Letní školu teologie – setkání balkánských studentů teologie a mladých teologů z katolické, protestantské a pravoslavné církve spolu s pěticí přednášejících, mezi nimiž vystoupil rovněž český teolog Tomáš Halík. Dubrovnickou letní teologickou školu v roce 2019 poprvé uspořádal chorvatský biskup Mate Uzinić na téma „Teologie v pluralitní společnosti“. Letos se diskutovalo o „Víře (či vírách) a politice a úloze křesťanů“.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve