Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Počet katolických svateb roste po COVIDu rychleji než počet svateb civilních

17. 5. 2022

Počet katolických církevních svateb vloni vystoupal na 4.285, což je oproti roku 2020 nárůst o víc než 7 %. Celkový počet svateb roste pomaleji, podíl katolických svateb na počtu všech svateb se proto zvýšil, a to z necelých 8 % na víc než 9 %. Dlouhodobě sledujeme ve společnosti narůstající zájem o svatby, COVID tento trend zastavil. Církevní svatby se k vyšším číslům po COVIDu vrací rychleji než civilní, stejně rychle v Moravské i České provincii. Celkově stále platí, že na Moravě se koná více církevních svateb než v Čechách, asi 2/3 ze všech.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Červená středa se bude letos konat 23. listopadu

17. 5. 2022

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční, která letos připadá na 22. května, zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční ve středu 23. listopadu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

S.E. Jan Graubner è stato nominato nuovo arcivescovo di Praga

13. 5. 2022

ll 13 maggio 2022 Sua Santità Papa Francesco ha nominato l'attuale Arcivescovo di Olomouc e Metropolita di Moravia, S.E. Jan Graubner come 37° arcivescovo di Praga, diventando così il 25° primate della Repubblica Ceca.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

H.E. Jan Graubner has been appointed as the new Archbishop of Prague

13. 5. 2022

On 3 May 2022 His Holiness Pope Francis appointed the current Archbishop of Olomouc and Metropolitan of Moravia, H.E. Jan Graubner as the 37th Archbishop of Prague, thus becoming the 25th Primate of the Czech Republic.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

S.E. Jan Graubner ist zum neuen Erzbischof von Prag ernannt worden

13. 5. 2022

13. Mai 2022 Seine Heiligkeit Papst Franziskus ernannte den derzeitigen Erzbischof von Olmütz und Metropolit von Mähren, S.E. Jan Graubner, zum 37. Erzbischof von Prag und damit zum 25.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Novým pražským arcibiskupem byl jmenován J. Exc. Jan Graubner

13. 5. 2022

Jeho Svatost papež František o dnešním poledni jmenoval 37. pražským arcibiskupem J. Exc. Mons. Jana Graubnera, doposavadního arcibiskupa olomouckého a metropolitu moravského. Stává se tak 25. primasem českým.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc květen 2022

9. 5. 2022

Modleme se, abychom s papežem Františkem ochotněji svěřovali Panně Marii utrpení a slzy ukrajinského lidu
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Poselství k 59. světovému dni modliteb za povolání

7. 5. 2022

8. května 2022, na čtvrtou neděli velikonoční, slavíme 59. světový den modliteb za povolání. Letos má téma „Povoláni k vytváření lidské rodiny“. Uveřejňujeme poselství, které Svatý otec František zasílá k této příležitosti biskupům, kněžím, zasvěceným mužům a ženám a věřícím na celém světě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Výuka anglického jazyka na střední odborné škole

6. 5. 2022

Evangelická akademie - Vyšší odborná škola sociální práce a střední odborná škola přijme pedagoga, studenta vyššího ročníku VŠ nebo odborníka z praxe na výuku anglického jazyka na částečný úvazek (v rozsahu 14 eventuálně 18 vyučovacích hodin za týden v 1. -3. ročníku SOŠ + kombinované studium - dospělí). Termíny výuky na SOŠ po domluvě a v kombinované formě v pátek a výjimečně v sobotu. Nástup možný od 1.9. 2022. Strukturovaný životopis zasílejte do 31.5.2022.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

4. 5. 2022

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve