Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Duchovní mezi paragrafy a kánony – lektor JUDr. Jakub Kříž, Ph.D., advokát

24. 1. 2020

Půldenní seminář praktického uvedení do základů práva v kontextu působení v pastoraci. Výklad je strukturován podle životních událostí, v nichž se duchovní ocitá při správě a řízení farnosti.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Letošní exercicie se nesly v duchu: „Milosrdenství chci a ne oběti.“

23. 1. 2020

Účastníci Studijně – formačního kurzu prožili ve dnech 12. - 17. 1. 2020 duchovní cvičení na sv. Hostýně.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Charita ČR opravila v minulém roce 32 domů v okrese Hamdaniya v Iráku

23. 1. 2020

Charita Česká republika s finanční podporou České biskupské konference (ČBK) v roce 2019 realizovala projekt zaměřený na posílení reintegrace válkou zasažených rodin patřících k místní křesťanské komunitě, které se vrátily do svých původních obydlí v okrese Hamdaniya (v provincii Ninewa nedaleko severoiráckého města Mosul). Při realizaci CHČR spolupracovala s lokální charitativní organizací Church Supreme Board for Reconstruction-Baghdeda. Cílem projektu bylo usnadnit reintegraci 32 rodin navrátilců prostřednictvím obnovy jejich zničených obydlí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Tomáš Halík převezme profesuru na univerzitě v USA

23. 1. 2020

Tomáš Halík převezme profesuru na Americké jezuitské univerzitě Boston College.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Duchovní obnova pro dívky

23. 1. 2020

Ve Slavonicích na faře ve dnech 27.- 29. března 2020 uskuteční duchovní obnova pro dívky s P. Karlem Janů a se sestrami boromejkami na téma „Návrat k prvotní lásce.“ Adresa: Náměsti míru 477, 378 81 Slavonice, okr. Jindřichův Hradec http://www.farnosti-slavonicka.cz/farnosti/farnost-slavonice.html
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Mariánský sloup se může vrátit na Staroměstské náměstí v Praze

23. 1. 2020

Pražský zastupitel Jan Wolf (Spojené síly, KDU-ČSL) dosáhl svého. Po mnoha pokusech prosadil, že zastupitelstvo odsouhlasilo návrat monumentu na Staroměstské náměstí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Katolický týdeník: Neziskovky roku? Ty, co chrání život

22. 1. 2020

Uznáním pro křesťanské charitativní organizace, které chrání život od začátku do konce, bylo minulý týden udílení cen Neziskovka roku. Uspěla hospicová péče i organizace, která pomáhá matkám s dětmi.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František připomněl motto Týdne modliteb za jednotu křesťanů

22. 1. 2020

Při středeční audienci v zaplněné aule Pavla VI. připomněl papež František téma letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů - pohostinnost, které bylo inspirované úryvkem ze Skutků apoštolů „Zachovali se k nám neobyčejně laskavě“. Celý text dnešní katecheze naleznete v článku.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Výběrové řízení Biskupství brněnského na místa ředitelů církevních škol

22. 1. 2020

Biskupství brněnské jako zřizovatel vyhlašuje výběrové řízení na obsazení míst ředitelů školských právnických osob: • Biskupské gymnázium Brno • Křesťanská pedagogicko-psychologická poradna Brno • Církevní domov mládeže Petrinum v Brně • Katolické gymnázium Třebíč • Křesťanská základní škola Jihlava • Střední odborná škola sociální u Matky Boží Jihlava Nástup k 1. 7. 2020. Termín uzávěrky přihlášek je 28. 2. 2020.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Prohlášení České biskupské konference k úsilí o legalizaci eutanazie a asistované sebevraždy

22. 1. 2020

Čeští a moravští biskupové vydali v rámci 121. zasedání ČBK následující prohlášení na téma eutanazie a asistovaná sebevražda.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve