Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Epidemiologická opatření na bohoslužbách od 8. června 2021

10. 6. 2021

Přinášíme vám stručný rozbor mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví účinných od 8. června 2021 ve vztahu k pořádání bohoslužeb.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

9. 6. 2021

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Katolický týdeník: Proč jsme rozhádaní?

9. 6. 2021

„Rozmohl se nám tady takový nešvar,“ jak zní okřídlená filmová hláška. A jako pandemie postihuje v posledních letech celé rodiny, party kamarádů i církevní komunity. Neumíme ustát jiný názor.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

V polské Lehnici započal beatifikační proces syna sv. Hedviky Slezské

9. 6. 2021

V Lehnici byl v neděli 6. června zahájen beatifikační proces polského knížete Jindřicha II. Pobožného. Tento proces blahořečení se dotýká i ostravsko-opavské diecéze – Jindřich byl totiž synem její patronky sv. Hedviky Slezské.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Brno dostane další sochu sv. Barbory

9. 6. 2021

Ve čtvrtek 10. června 2021 v 9.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla požehná brněnský biskup Vojtěch Cikrle sochu sv. Barbory z Nikomédie, tentokrát pro ražený tramvajový tunel v rámci stavby Velkého městského okruhu Žabovřesky.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Další ostřelování kostelů v Myanmaru

9. 6. 2021

Agentura Fides přinesla zprávu o útoku armády na kostel Panny Marie Míru ve farnosti Dongankha v diecézi Loikaw ve státě Kayah. Násilí namířené proti katolickým objektům a institucím v posledních týdnech sílí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František: Modlitba, život a víra udržují plamen křesťanského života naživu

9. 6. 2021

Papež František při dnešní generální audienci, která se konala na nádvoří sv. Damase, pronesl předposlední katechezi z cyklu o modlitbě. Zdůraznil vztah mezi neustálou modlitbou, vírou a každodenním životem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 17. díl N - Naděje

9. 6. 2021

Přinášíme vám 17. díl ze série videí Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla, generálního sekretáře ČBK, který se tentokrát zamýšlí nad významem slova naděje.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Fotogalerie: Slavnostní otevření katedrály Sv. Bartoloměje v Plzni

8. 6. 2021

Diecézní pouť 5. června v Plzni vyvrcholila slavením bohoslužby u příležitosti otevření katedrály Sv. Bartoloměje po tříleté rekonstrukci, které (za účasti plzeňských biskupů Tomáše a Františka) předsedal Mons. Václav Malý. Vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru se pouti mohli zúčastnit pouze zástupci z farností. Přinášíme fotogalerii.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež František k 900. výročí premonstrátů

8. 6. 2021

Sv. Norbert žil v mnoha různých okolnostech, ale za každé situace se nechával vést evangeliem: jako potulný kazatel, kněz, představený komunity, biskup, vždycky naslouchal Bohu a bratřím, uměl v různých situacích rozlišovat a neztrácel ze zřetele svou základní inspiraci - čteme v listu papeže Františka u příležitosti 900. výročí založení prvního společenství řeholních kanovníků premonstrátského řádu, datovaný 6. června, na liturgickou památku sv. Norberta. Svatý otec ho adresuje generálnímu opatovi řádu, otci Jozefu Woutersovi, a zastavuje se v něm nad životní cestou sv. Norberta, kterého představuje jako jednu z hlavních osobností církevní reformy 12. století.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve