Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

11. 8. 2020

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Biskup Martin David si prohlédl nové prostory Chráněných dílen Charity Opava

11. 8. 2020

Biskup Martin David si v doprovodu diecézní ekonomky Marty Hruškové prohlédl v pátek 7. července prostory části bývalé Strojní traktorové stanice v Jaktaři, které se stanou novým domovem Chráněných dílen Charity Opava. Prostory, které procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, získala Charita Opava za zásadního přispění Biskupství ostravsko-opavského.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přímé přenosy bohoslužeb od 10. do 16. srpna 2020

10. 8. 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, České televizi a Radiu Proglas.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Biskupové se modlí za zemřelé a pozůstalé tragického požáru v Bohumíně

10. 8. 2020

"Bolestně nás zasáhla zpráva o tragickém požáru v Bohumíně, při kterém zahynulo 11 osob včetně tří dětí. V modlitbě pamatujeme na oběti neštěstí, na jejich rodiny, blízké, všechny zraněné a zasahující hasiče, záchranáře a policisty. K modlitbě za oběti a pozůstalé vybízíme také věřící naší diecéze," píší František Václav Lobkowicz a Martin David, biskupové ostravsko-opavské diecéze.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Diktatura versus naděje

10. 8. 2020

Po Římě a dalších italských městech se v Brně představí výstava Diktatura versus naděje. Zachycuje období perzekuce katolické církve v Československu v letech 1948–1989, ale postihuje i širší souvislosti. „Autorský tým ji profiloval také jako podnět k zamyšlení nad úlohou duchovních tradic v životě národa. Takto byla představena na Papežské univerzitě Svatého Kříže v Římě,“ říká kurátorka Vladimíra Vaníčková. Na přípravě se spojily Archiv Kanceláře prezidenta republiky a Ústav pro studium totalitních režimů. Vernisáž se bude konat 17. září 2020 v 16 hodin v kostele sv. Jakuba v Brně.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Zdravotní stav emeritního papeže Benedikta XVI. se zlepšuje

10. 8. 2020

Osobní sekretář emeritního papeže Benedikta XVI. arcibiskup Georg Gänswein uvedl pro německý deník Südkurier, že zdravotní stav emeritního papeže Benedikta XVI. se zlepšil.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Nestyďme se křičet jako Petr: Pane zachraň mě!

9. 8. 2020

Před polednem přišlo na Svatopetrské náměstí několik set lidí, aby si vyslechli pravidelnou promluvu papeže před mariánskou modlitbou Anděl Páně. Petrův nástupce komentoval (Mt 14,22-33) evangelium této, 19. neděle liturgického mezidobí o Ježíši kráčejícím po vodě genezaretského jezera k loďce s učedníky zmítané v bouři.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti - 19. neděle v mezidobí

8. 8. 2020

Videokázání otce Romana Vlka (nejen) pro děti na 19. neděli v mezidobí má název Zachraň mě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Náš život je milostí Ducha svatého povolán stát se modlitbou

8. 8. 2020

Papež František zaslal list řeholní kongregaci Nejmenších františkánek od Nejsvětějšího Srdce (M.S.C.), u příležitosti jejich dnes zahájeného jubilejního roku, pojícího se k nadcházejícímu 100. výročí narození pro nebe jejich zakladatelky bl. Marie Markéty Caiani (1863-1921).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež: Užití atomovové energie k válečným cílům je nemorální

7. 8. 2020

Papež František v poselství, adresovaném prefektovi hirošimské prefektury Hidehikovi Juzakimu, pozdravil účastníky včerejšího vzpomínkového aktu, který se uskutečnil u příležitosti pětasedmdesátého výročí svržení atomové bomby na toto japonské město. Římský biskup se v listě srdečně obrací zejména k obětem, které bombardování přežily a jimž se v japonštině říká „hibakuša“.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve