Z české církve

Výuka anglického jazyka na střední odborné škole

6. 5. 2022

Evangelická akademie - Vyšší odborná škola sociální práce a střední odborná škola přijme pedagoga, studenta vyššího ročníku VŠ nebo odborníka z praxe na výuku anglického jazyka na částečný úvazek (v rozsahu 14 eventuálně 18 vyučovacích hodin za týden v 1. -3. ročníku SOŠ + kombinované studium - dospělí). Termíny výuky na SOŠ po domluvě a v kombinované formě v pátek a výjimečně v sobotu. Nástup možný od 1.9. 2022. Strukturovaný životopis zasílejte do 31.5.2022.

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět

4. 5. 2022

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!

| Rubrika: Z české církve

Konference "Politika soudržnosti v kontextu českého předsednictví a příležitosti v evropských fondech "

3. 5. 2022

Ministerstvo pro místní rozvoj pořádá 24. května 2022 konferenci "Politika soudržnosti v kontextu českého předsednictví a příležitosti v evropských fondech"

IROP TOUR - Centrum pro regionální rozvoj představuje IROP 2021-2027

3. 5. 2022

Centrum pro regionální rozvoj připravilo na jaro letošního roku sérii akcí s názvem IROP TOUR, na kterých představí aktuální informace k IROP 2021-2027. Akce se budou konat po celé České republice, a to od půlky dubna do půlky května. Celkem bude realizováno 50 setkání tematizujících novinky a změny v IROP 2021-2027.

Studijně formační kurz Krkonoše 2022

2. 5. 2022

Ve dnech 24.4. - 28.4.2022 proběhl další studijně-formační kurz na Erlebachově chatě v Krkonoších. Tentokrát se vycházelo především z požadavků účastníků, na jaké přednášející a témata cílit.

Arcibiskup Jude Thaddeus Okolo byl jmenován novým apoštolským nunciem v ČR

1. 5. 2022

Dnes 1. května 2022 v poledne oznámilo Tiskové středisko Svatého stolce, že na základě jmenování papeže Františka se novým apoštolským nunciem v České republice stává arcibiskup Jude Thaddeus Okolo.

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc květen 2022

30. 4. 2022

Modleme se za mladé lidi, povolané k plnosti života, aby v Marii nacházeli vzor naslouchání, hloubky rozlišování, odvahy víry a odhodlání ke službě.

Slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k Neděli Dobrého pastýře

29. 4. 2022

Přinášíme slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k modlitbám za nová povolání a texty modliteb k Týdnu modliteb za povolání, který se bude konat od 2. - 8. května, před Nedělí Dobrého pastýře.

Skončilo 131. plenární zasedání ČBK

27. 4. 2022

Biskupové Čech, Moravy a Slezska se setkali od 26. - 27. dubna 2022 na Velehradě na 131. plenárním zasedání ČBK. Jednání se účastnili i předsedové konferencí ženských a mužských řádů, sr. Krista Chládková a arciopat Prokop Siostrzonek.

Letní škola Tomáše Akvinského 2022

21. 4. 2022

Společné studium nauky a textů Tomáše Akvinského zaměřených na téma stvoření a hledání jejich významu pro život náš a dnešního světa.