Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Setkání s novináři k výzkumu církevních škol v době Covidu

8. 6. 2021

Jak se církevní školy vypořádaly s víc než rok trvající distanční výukou? To zjišťovali sociologové z České biskupské konference v rozsáhlém výzkumu na přelomu dubna a května tohoto roku. Do výzkumu se zapojily katolické školy v České republice i většina církevních nekatolických škol. Mezi hlavní zjištění patří, že prioritou církevních škol bylo udržet kontakt s žáky i rodiči.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2021

8. 6. 2021

Modleme se za africký kontinent, který naléhavě potřebuje mír.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Dny lidí dobré vůle proběhnou v „téměř“ tradičním duchu

8. 6. 2021

Ve dnech 4. a 5. července ožívá Velehrad tradičními cyrilometodějskými oslavami, kterých se každoročně účastní na 30 tisíc lidí. Loni proběhly ve velmi omezeném režimu a určitým epidemiologickým opatřením se nevyhnou ani letos. Hlavním tématem 22. ročníku je poděkování všem nejen v první linii, kteří stále bojují proti covidové pandemii. Současně velehradské oslavy připomenou rok sv. Josefa, 170. výročí narození Antonína Cyrila Stojana a 100. výročí jeho jmenování olomouckým arcibiskupem. Součástí je i příprava k 1100. výročí úmrtí sv. Ludmily, patronky rodin a první české světice.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Kardinál Duka požehnal broumovským chrámům

8. 6. 2021

Trojici zachráněných a čerstvě opravených broumovských chrámů požehnal v sobotu 5. června kardinál Dominik Duka. Barokní skvosty ve Vernéřovicích, Ruprechticích a Broumově navštívil ve společnosti královéhradeckého biskupa Jana Vokála a benediktinského arciopata P. Prokopa Siostrzonka.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přímé přenosy bohoslužeb od 7. do 13. června 2021

7. 6. 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

František: Eucharistie je chlebem hříšníků

7. 6. 2021

Lidé se i tuto neděli shromáždili na Svatopetrském náměstí, aby si poslechli promluvu papeže Františka před nedělní modlitbou Anděl Páně. Přinášíme plné znění jeho promluvy:
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Papež šokován zprávami z Kanady

7. 6. 2021

Papež František včera ve svém pozdravu po modlitbě Anděl Páně hovořil o nálezu těl více než 200 domorodých dětí v Kanadě poblíž katolické školy a vyzval k objasnění.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Tisková zpráva: Dlouhodobé budování komunity se církevním školám vyplatilo v době krize

7. 6. 2021

Jak se církevní školy vypořádaly s víc než rok trvající distanční výukou? To zjišťovali sociologové z České biskupské konference v rozsáhlém výzkumu na přelomu dubna a května tohoto roku. Do výzkumu se zapojily katolické školy v České republice i většina církevních nekatolických škol. Mezi hlavní zjištění patří, že prioritou církevních škol bylo udržet kontakt s žáky i rodiči.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Modleme se za Mezinárodní eucharistický kongres

7. 6. 2021

Z pověření otce biskupa Mons. Jana Vokála, delegáta pro Eucharistické kongresy při ČBK, přinášíme modlitbu za Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti. Plakátek, který je přiložen je určen k šíření ve farnostech a společenstvích a ke společné modlitbě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Fotogalerie: Slavnostní vysvěcení kostela Božího Těla v Gutech

7. 6. 2021

Věrnou repliku původní stavby kostela Božího Těla v Gutech vysvětil apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze Mons. Martin David v neděli 6. června 2021. Současně požehnal nové varhany a čtyři zvony. Spolu s ním byl přítomen místní duchovní správce P. Płachta, frýdecký děkan Mons. Sikora a trvalý jáhen Mgr. Ligocký. Přinášíme fotogalerii.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve