Z české církve

Arcibiskup Graubner k úmrtí královny Alžběty II.

9. 9. 2022

Arcibiskup pražský a předseda ČBK Jan Graubner vyjadřuje hlubokou soustrast ke včerejšímu úmrtí královny Alžběty II. Na Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR bude také zaslána oficiální kondolence jménem celé katolické církve v ČR.

Přednáška o Matěji Procházkovi v knihovně

8. 9. 2022

Knihovna Biskupství brněnského pořádá další z cyklu přednášek, tentokrát o knězi Matěji Procházkovi. Vlasteneckého kněze, spisovatele a pedagoga z okruhu F. Sušila P. Matěje Procházku představí Dr. Veronika Řeháková 22. září 2022 v 19.00 hodin.

Láska a život ženy

7. 9. 2022

Benefiční koncert ve prospěch Dívčí katolické střední školy a její Chráněné dílny Inspirace 20. 9. 2022 v 18 h Dům U Kamenného zvonu

Konference církevních škol a školských zařízení 2022

7. 9. 2022

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 2. - 4. listopadu 2022 v Clarion Congress Hotelu České Budějovice. On-line přihlašování se uzavírá dne 12. 10. 2022. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.

| Rubrika: Z české církve

Celostátní literární soutěž středoškolských studentů

5. 9. 2022

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách vyhlašuje celostátní literární soutěž církevních středních škol a víceletých gymnázií "DVA tisíce dvacet DVA". Veškeré bližší informace naleznete v příloze.

Komunikace na sociálních sítích I., lektor Jen Zápotocký 20.10.2022

30. 8. 2022

Jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter? Jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům? Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Je určeno pro středně pokročilé uživatele sociálních sítí, kteří se chtějí naučit a procvičit si, jak efektivně oslovit lidi, jak plánovat kampaně a jak promovat své aktivity a projekty na sociálních sítích.

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje

26. 8. 2022

Před půl rokem ruská armáda přepadla Ukrajinu. A dnes (24. srpna) si také Ukrajina připomíná Den nezávislosti na Sovětském svazu.

| Rubrika: Z české církve

Omluva obětem i posílení prevence: v Olomouci se konala konference o sexuálním zneužívání

26. 8. 2022

Jak v církvi předcházet sexuálním deliktům a jak jednat v případě, že k nim dojde? Odpovědi na tyto otázky hledali poslední dva dny v Olomouci odborníci zastupující církev i státní instituce a také laická veřejnost. Vrcholem konference byla mše svatá, při které biskup Zdenek Wasserbauer přednesl omluvu za tyto činy jménem České biskupské konference.

Poselství Svatého otce Františka ke Světovému dni modliteb za péči o stvoření

24. 8. 2022

Přinášíme poselství Svatého otce Františka ke Světovému dni modliteb za péči o stvoření, který připadá na 1.9.2022.

Poděkování za CSM 2022

22. 8. 2022

Rádi bychom poděkovali všem organizátorům, účastníkům, sponzorům a také všem, kdo se za celé setkání modlili a pamatovali na nás.