Jdi na obsah Jdi na menu

Z české církve

Příspěvky

Arcibiskup Graubner k úmrtí královny Alžběty II.

9. 9. 2022

Arcibiskup pražský a předseda ČBK Jan Graubner vyjadřuje hlubokou soustrast ke včerejšímu úmrtí královny Alžběty II. Na Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v ČR bude také zaslána oficiální kondolence jménem celé katolické církve v ČR.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Přednáška o Matěji Procházkovi v knihovně

8. 9. 2022

Knihovna Biskupství brněnského pořádá další z cyklu přednášek, tentokrát o knězi Matěji Procházkovi. Vlasteneckého kněze, spisovatele a pedagoga z okruhu F. Sušila P. Matěje Procházku představí Dr. Veronika Řeháková 22. září 2022 v 19.00 hodin.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Láska a život ženy

7. 9. 2022

Benefiční koncert ve prospěch Dívčí katolické střední školy a její Chráněné dílny Inspirace 20. 9. 2022 v 18 h Dům U Kamenného zvonu
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Konference církevních škol a školských zařízení 2022

7. 9. 2022

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 2. - 4. listopadu 2022 v Clarion Congress Hotelu České Budějovice. On-line přihlašování se uzavírá dne 12. 10. 2022. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Celostátní literární soutěž středoškolských studentů

5. 9. 2022

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České v Odrách vyhlašuje celostátní literární soutěž církevních středních škol a víceletých gymnázií "DVA tisíce dvacet DVA". Veškeré bližší informace naleznete v příloze.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Komunikace na sociálních sítích I., lektor Jen Zápotocký 20.10.2022

30. 8. 2022

Jak vytvořit kvalitní a efektivní příspěvek na Facebook, Instagram nebo Twitter? Jak a kdy ho publikovat a jak ho dostat k co nejvíce uživatelům? Jednodenní školení je zaměřeno na praktické využití sociálních sítí v marketingu neziskových organizací. Je určeno pro středně pokročilé uživatele sociálních sítí, kteří se chtějí naučit a procvičit si, jak efektivně oslovit lidi, jak plánovat kampaně a jak promovat své aktivity a projekty na sociálních sítích.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje

26. 8. 2022

Před půl rokem ruská armáda přepadla Ukrajinu. A dnes (24. srpna) si také Ukrajina připomíná Den nezávislosti na Sovětském svazu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Omluva obětem i posílení prevence: v Olomouci se konala konference o sexuálním zneužívání

26. 8. 2022

Jak v církvi předcházet sexuálním deliktům a jak jednat v případě, že k nim dojde? Odpovědi na tyto otázky hledali poslední dva dny v Olomouci odborníci zastupující církev i státní instituce a také laická veřejnost. Vrcholem konference byla mše svatá, při které biskup Zdenek Wasserbauer přednesl omluvu za tyto činy jménem České biskupské konference.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Poselství Svatého otce Františka ke Světovému dni modliteb za péči o stvoření

24. 8. 2022

Přinášíme poselství Svatého otce Františka ke Světovému dni modliteb za péči o stvoření, který připadá na 1.9.2022.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve

Poděkování za CSM 2022

22. 8. 2022

Rádi bychom poděkovali všem organizátorům, účastníkům, sponzorům a také všem, kdo se za celé setkání modlili a pamatovali na nás.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z české církve