Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

20. července 1969 dosáhli lidé povrchu Měsíce

17. 7. 2019

20.7.1969 přistálo na Měsíci Apollo 11 s lidskou posádkou.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Doporučujeme: Jáchym a Desatero

17. 7. 2019

Desetiletý Jáchym dostal za úkol naučit se Desatero a pochopit, k čemu je dobré. Jenže nějaká přikázání pro něj nejsou zdaleka tak zajímavá a zábavná jako model letadélka, který chce spolu se svým dědou v nejbližších dnech postavit. A vůbec, proč by mu měl Bůh pořád něco přikazovat?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Soutěž o 6 vstupenek na festival UNITED

17. 7. 2019

Internetový portál Víra.cz ve spolupráci s organizátory festivalu UNITED vyhlašují soutěž o vstupenky na křesťanský multižánrový festival UNITED, který se uskuteční od 22. 8. do 24. 8. 2019 ve Vsetíně.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Proběhla již 30. katolická charismatická konference

16. 7. 2019

Již 30.katolická charismatická konference byla v neděli 14. července zakončena slavnostní bohoslužbou, kterou sloužil brněnský biskup ThLic. Vojtěch Cikrle. Během předchozích čtyř dnů mohli její účastníci naslouchat přednáškám inspirovaným letošním mottem – citátem z Janova evangelia „Zůstaňte v mé lásce“ (Jan 15,9), zúčastnit se společných modliteb nebo koncertů a divadelních představení, přičemž však nechyběla ani možnost ztišení v konferenční kapli.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Karikatury a zkreslené představy o Bohu

16. 7. 2019

Je zajímavé, jak vlastní zkušenost zejména z dětství a z výchovy významně souvisí s utvářením představ a karikatur Boha. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Slovenskí interpreti na CampFeste 2019

15. 7. 2019

Už je to pár dní, čo sa vysvedčením začalo prázdninové leto. Máte už naplánovaný svoj program? Výbornou voľbou je festival CampFest, ktorý v čase 1.-4. augusta 2019 bude prebiehať už po dvadsiaty prvý raz. Mnoho slovenských a českých umelcov a kapiel prisľúbili svoju účasť aj tento rok.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Čekání na páníčka

9. 7. 2019

Je léto. U nás v domku jsou ubytovaní hosté s velkým starým psem. Protože je  vedro, hosté ho nechtějí s sebou všude brát, navíc chtějí navštěvovat zámky a jiná místa, kam psi nemůžou a tak se ho rozhodli nechávat u nás.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

IN - prázdninové číslo

4. 7. 2019

In = Časopis pro dívky s vlastním názorem
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Cyril a Metoděj

3. 7. 2019

Oba rodní bratři, jejichž svátek slavíme 5. července, pocházeli ze Soluně. Ta byla v té době největším střediskem kultury a směnného obchodu mezi Řeky a Slovany.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Cyril a Metoděj - povzbuzení i varování

3. 7. 2019

Ježíš někdy mluví tak bezprostředně, jako kdyby žil mezi námi a hovořil rovnou do našich životů. Je ale nutné vidět i dlouhou cestu, kdy k nám jeho poselství putovalo dvě tisíciletí a rozvíjelo se do rozmanitých podob. Některé jsou nám blízké, jiné ale těžko chápeme a nemůžeme se s nimi smířit.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě