Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

21.1.1953 mě zatkla komunistická tajná policie

21. 1. 2022

„Jste zatčen, nedělejte žádné hlouposti.“ Když se za mnou pak zavřely vrata věznice, tak hned povel: „Svlíct a tady pod sprchu!“ Voda byla ledová, bylo 21. ledna! Pak mě strčil do cely, kde místo záchodu byla jen díra do země. Jak jsem tak stál nad tím tureckým záchodem, tak si říkám: „Tak, Venco, a konec idyly!“ Hned první noc mě vytáhli k výslechu. … (Václav Dvořák)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Kdo nepoznal opravdovou lásku...

18. 1. 2022

Všichni ti, kteří neznají opravdovou lásku, svou nouzi nejrůzněji kompenzují.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Festival UNITED se v roce 2022 vrátí jako třídenní akce do Vsetína

17. 1. 2022

Pandemie viru covid-19 měla v uplynulých letech vliv na pořádání festivalu UNITED. Ten se v roce 2020 uskutečnil formou přímého přenosu. O rok na to se konal jako jednodenní akce na třech různých místech. V roce 2022 se UNITED vrací do Vsetína jako třídenní akce. Jeho téma zní „Opravdový“.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Týden modliteb za jednotu křesťanů

15. 1. 2022

"Týden modliteb za jednotu křesťanů" se slaví každý rok od 18. do 25. ledna (nebo na jižní polokouli kolem Letnic) a je odezvou na Ježíšovu tzv. velekněžskou modlitbu, ve které prosil „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). (odkaz na web pastorace.cz)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Josef Kemr

14. 1. 2022

Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Jaký byl smysl oběti Jana Palacha?

14. 1. 2022

"Živý člověk zemřel, aby mrtví zůstali žít." Jan Palach se 16. ledna 1969 zapálil na Václavském náměstí v Praze. Učinil to jako protest proti pasivitě veřejnosti po okupaci Československa armádami komunistických států v čele se Sovětským svazem. Zemřel pak za tři dny. (odkaz na web ČT24)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Etty Hillesum - výročí narození (15. 1. 1914)

13. 1. 2022

Už uplynulo více než 100 let od narození Ester "Etty" Hillesum. Etty se narodila 15. ledna v roce 1914 v židovské rodině v Holandsku. Získala právnické vzdělání a studovala i psychologii. V roce 1942 se dobrovolně přihlásila do koncentračního tábora, aby mohla sdílet utrpení se svými souvěrci. 30. listopadu 1943 byla v Osvětimi se svými rodiči a bratry popravena. Etty si během druhé světové války psala deníky, které se po válce staly bestsellerem (odkaz na kna.cz).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Bůh miluje každého JINAK

12. 1. 2022

Každý z nás může říci: „Bůh mě miluje jako nikoho jiného na světě!“ Bůh totiž nemiluje dvě osoby stejným způsobem, protože jeho láska je právě tím, co utváří naši vlastní osobnost, a je pro každého jiná. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Časopis IN! pro dívky - leden 2022

7. 1. 2022

Nový rok nás vítá a my můžeme s novým odhodláním otevřít své oči pro to nové a hezké, co nás čeká. Otevřít srdce pro všechny nové i staré přátele a povznést duši k Bohu, který netrpělivě čeká na okamžik, kdy nás bude moci povzbudit a zahrnout svou Láskou.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Stal se ze mě Kašpar

6. 1. 2022

Reportáž z koledování: Tříkrálová sbírka nejen pomáhá potřebným, ale i sbližuje.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě