Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

Rodinný život 1/2019 s tématem „Technorodina“

18. 2. 2019

Jakou roli hrají v našich životech moderní technologie? Mohou být pro křesťana přínosné, nebo nás jen odvádějí od reálného světa a skutečného života ve společenství s Bohem a našimi bližními? Spolu s našimi stálými přispěvateli a zajímavými hosty hledáme odpovědi na tyto a další otázky v prvním letošním čísle Rodinného života s tématem „Technorodina“.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Nepřiznaná krize v manželství

12. 2. 2019

Nepřiznaná krize v manželství je nakloněná rovina. Člověk problémy popírá, zakrývá je, relativizuje jejich důležitost, doufá, že odejdou. To ale jen oddaluje řešení a spotřebovává mnoho energie ve zbytečném zakrývání, které věci ještě víc komplikuje.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Mnozí nezažili, že jsou milováníhodni

6. 2. 2019

Mnozí lidé žijí v neustálém strachu, že nebudou dostatečně milováni. Tento strach určitě vychází z toho, že se člověku nedostávalo lásky v dětství. Z toho pramení nejistota, jestli mě někdo může mít rád. Často se tedy přetvařujeme, jen abychom se přizpůsobili očekáváním druhých.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Světový den nemocných (11. 2.)

5. 2. 2019

11.2. se každoročně připomíná Světový den nemocných. "Nemoc dosvědčuje, že pravý život není tady..." (Benedikt XVI.) - Téma nemoc v rejstříku webu vira.cz - Téma nemoc v rejstříku webu pastorace.cz
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Vyšlo únorové vydání časopisu IN!

5. 2. 2019

Několik let jsme se snažili valentýnské téma moc nezmiňovat, ale tento rok jsme se rozhodli, že únorové IN! bude plné lásky, přátelství a zajímavostí. Tak doufáme, že se vám bude dobře číst.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Týden manželství

4. 2. 2019

Dobré manželství by chtěl prožívat každý. Dobré manželství ale není samozřejmost.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

O mužích a otcovství: videoseriál "Víra do kapsy"

3. 2. 2019

Jak zvládnout roli otce, aby se ze syna jednou stal zralý muž a z dcery žena? V dubnovém vydání pořadu Víra do kapsy spolu nahlédneme do tajemství mužské spirituality.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Hromnice (2. 2.)

31. 1. 2019

Hromnice je lidový název pro ´Svátek Uvedení Páně do chrámu´(2.2.), kterým dříve končívala doba vánoční. Při svátku se světí svíce "hromničky", které si lidé zapalují při modlitbě v těžkých a "temných" chvílích života... Tento svátek připomíná událost, kdy Maria a Josef přinesli Ježíše 40 dní po jeho narození do jeruzalémského chrámu, aby ho odevzdali Bohu. - Hromnice (pastorace.cz) - Hromnice v rejstříku webu pastorace.cz - Hromnice - texty a materiály pro děti - Výroba svící "hromniček"
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Bůh nám jde naproti tam, kde právě teď jsme

30. 1. 2019

V každé situaci říká Bůh lidem: „Chci se s tebou setkat, záleží jen na tobě, zda se ty chceš setkat se mnou.“ Není tedy třeba čekat, až … až…  Na nic nemusíme čekat. Protože Bůh je připravený na setkání právě tady a teď.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Den památky obětí holocaustu 27.1.

26. 1. 2019

Holokaust - holocaust - šoa - genocida - znamená systematické pronásledování vyvražďování Židů za Druhé světové války. Termín holokaust byl později rozšířen i pro vyvražďování jiných (etnických, náboženskyých a politických) skupin (např. genocida ve Rwandě 1994).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě