Víra v životě

Zobrazujte si na svém webu kratičký biblický citát

27. 5. 2019

Vložením krátkého kódu do vašich stránek si tak můžete na svém webu nechat zobrazovat každodenně aktualizovaný biblický citát.

Noc kostelů

23. 5. 2019

V pátek 24. května 2019 večer se na mnoha místech koná Noc kostelů

| Rubrika: Víra v životě

Modlitba za ty kdo mají odpovědnost za společnost a stát(y)

23. 5. 2019

V pátek se také v Česku otevřou volební místnosti pro volby do Evropského parlamentu. Můžete se připojit například následující modlitbou, aby nově zvolení politici usilovali o pravý pokoj a šťastnou budoucnost nás všech:

| Rubrika: Víra v životě

Emil Kapaun (+ 23. 5. 1951)

22. 5. 2019

Působil tam, kde smrt byla lepší než život...

| Rubrika: Víra v životě

Pařili jsme, nebo se učili. Nic mezi. A byl jsem prázdný.

21. 5. 2019

Když jsem byl teenager, byla ve mně velká žízeň po lásce. Zůstávala ale nenaplněná. Až poznáním Boha a jeho bezpodmínečné lásky k člověku jsem pochopil, že nejdůležitější věci v životě jsou zadarmo. Boží láska mě začala uzdravovat a vyvádět z komplexů méněcennosti.

| Rubrika: Víra v životě

Několik tipů jak zacházet s mocí

15. 5. 2019

Každý člověk má nad někým nějakou moc: rodiče, prodavači, vrátní, učitelé, lékaři, vedoucí, řidiči hromadné dopravy... Je moc v zásadě dobrá, anebo zlá? Existují nějaké tipy jak moc vykonávat dobře?

| Rubrika: Víra v životě

Boj italského misionáře s čínskými těžaři zlata v Africe

15. 5. 2019

Divoká těžba čínských společností plundruje krajinu a ožebračuje beztak chudé a občanskou válkou zbídačené obyvatelstvo Středoafrické republiky o zlato a další vzácné kovy.

15. květen - Mezinárodní den rodiny

14. 5. 2019

15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu) , rodina  (v rejstříku), rodičovství a výchova  (v rejstříku). Základem dobré rodiny je dobré manželství .

ABSOLVENTI NEJEN VYSOKÝCH ŠKOL SE POČTVRTÉ SETKAJÍ NA VELEHRADĚ

13. 5. 2019

Čtvrtý ročník akce Absolventský Velehrad se uskuteční v termínu 17.–19. května 2019. Myšlenka setkání navazuje na tradici Studentských Velehradů, program je však určen mladým lidem, kteří již ukončili své studium, začínají pracovat a hledají své místo ve společnosti.

| Rubrika: Víra v životě

Festival Lumen přivítá návštevníky 7. a 8. června 2019 na Trojičním náměstí v Trnavě.

12. 5. 2019

Na hlavním pódiu se v pátek představí folklórní složení FidliCanti, úžasná Janais, Altarive, Godzone a na závěr Riley Clemmons.