Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

Vystřízlivění z růžových snů Listopadu 1989

16. 11. 2019

Mezi nejkrásnější okamžiky mého života patří listopadové dny roku 1989. (odkaz na kna.cz)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Ohlédnutí na dobu po roce 1989

15. 11. 2019

Radikálním zločinem komunismu nebylo zabíjení...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Výročí Sametové revoluce 17. 11. Týká se nás otrávenost (českou) politikou?

14. 11. 2019

Jaké jsou největší nemoci české politiky?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Do sametové revoluce se zapojila mytím WC

13. 11. 2019

Sestra Angelika, někdy přezdívaná jako „sestra v akci“, vzpomíná na listopad ´89, kdy jako tajná řeholnice začínala studium na filosofické fakultě UK, ale také na Václava Havla, o kterého v posledních měsících jeho života pečovala.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

13. 11. si připomínáme sv. Anežku českou - materiály pro děti

12. 11. 2019

Obrázkové čtení sv. Anežce. Pracovní list s obrázky a základními informacemi o životě svaté Anežky. Šablona na sklo, kterou lze využít i jako omalovánku. Další omalovánky jsou najdete na konci stránky.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Autentická vzpomínka na svatořečení Anežky České v r. 1989

12. 11. 2019

Z bolševického Československa - za dříve neprostupnou železnou oponou - začínaly do Říma přijíždět zvláštní vlaky...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Stěhování na hřbitov

11. 11. 2019

Kříže na hrobech neznamenají, že jsme nad někým „udělali kříž“, že „je s ním amen“ čili konec, jak se často říká. Je naopak znamením vzkříšení a naděje, že zemřelé Bůh vzkřísí – podobně jako vzkřísil ukřižovaného Krista.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Sv. Lev Veliký

9. 11. 2019

Papež zásadního významu (r. 440 - 461).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Svatý Martin z Tours (svátek 11.11.)

9. 11. 2019

Nejznámější příhoda sv. Martina se stala v zimě roku 334. Tehdy se voják Martin před branami města Amiens rozdělil se žebrákem o svůj plášť. Poté měl vidění, v němž se mu Kristus zjevil oděný do toho kusu pláště, kterým podaroval chudáka v Amiens.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Sv. Martin (11. 11.) - materiály pro děti

8. 11. 2019

Obrázky sv. Martina pro omalování nebo vytvoření obrázku na sklo, omalovánky s tématikou svatomartinských lampiónových průvodů, recept na svatomartinské rohlíčky, pracovní list o sv. Martinovi, komiks, bludiště... Několik návodů na výrobu lampiónů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě