Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

Týden modliteb za jednotu křesťanů

15. 1. 2021

"Týden modliteb za jednotu křesťanů" se slaví každý rok od 18. do 25. ledna (nebo na jižní polokouli kolem Letnic) a je odezvou na Ježíšovu tzv. velekněžskou modlitbu, ve které prosil „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18). (odkaz na web pastorace.cz)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Josef Kemr

14. 1. 2021

Josef Kemr (20. 6. 1922 – 15. 1. 1995) vynikající herec a aktivní křesťan.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Jaký byl smysl oběti Jana Palacha?

14. 1. 2021

"Živý člověk zemřel, aby mrtví zůstali žít." Jan Palach se 16. ledna 1969 zapálil na Václavském náměstí v Praze. Učinil to jako protest proti pasivitě veřejnosti po okupaci Československa armádami komunistických států v čele se Sovětským svazem. Zemřel pak za tři dny. (odkaz na web ČT24)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Etty Hillesum - výročí narození (15. 1. 1914)

13. 1. 2021

Už uplynulo více než 100 let od narození Ester "Etty" Hillesum. Etty se narodila 15. ledna v roce 1914 v židovské rodině v Holandsku. Získala právnické vzdělání a studovala i psychologii. V roce 1942 se dobrovolně přihlásila do koncentračního tábora, aby mohla sdílet utrpení se svými souvěrci. 30. listopadu 1943 byla v Osvětimi se svými rodiči a bratry popravena. Etty si během druhé světové války psala deníky, které se po válce staly bestsellerem (odkaz na kna.cz).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Tohle žádná kulka nedokáže zničit

13. 1. 2021

Namířím na něj prst. „Tys… to… dokázal! Nikdy v životě jsi neměl domov – a teď ho máš. Dokázals to. Byl jsi největší dealer drog ve městě, skončil jsi s tím a místo toho pečeš chleba. Tys to dokázal. Nikdy jsi neměl otce – a teď jím jsi…“
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Jan Heller - jeden z českých předních biblistů († 15.1.2008)

12. 1. 2021

Když se přiblíží stáří, sil ubývá. Co bude dál? Někdo ulpí na tom, co uplývá. To rozmnožuje bolest. Někomu je však dáno zahlédnout, že náruč toho, který nás miluje, a to navzdory všemu, co jsme tu pokazili, je stále otevřená... (Jan Heller)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Nechte se očkovat, vybízí papež František

12. 1. 2021

Lhostejnost je ničivá...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Vánoční koncert Gen Rossso na TV Noe

6. 1. 2021

Gen Rosso se vrací do Česka na TV Noe, která v sobotu 9. ledna v 21.45 bude ze záznamu vysílat jejich  vánoční  koncert.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Tříkrálová sbírka online

5. 1. 2021

Vážení, i letos k vám přicházejí tři králové. Jako vždy přinášejí radost a boží požehnání, netradiční okolnosti však vyžadují netradiční řešení, a proto koledníci dorazili v online podobě. Jejich cíl zůstává stále stejný – i letos chtějí spolu s vámi pomoci lidem v nouzi. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Bůh má pro tebe víc

5. 1. 2021

Nespokoj se jen s proplouváním.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě