Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

Kdy je advent?

24. 11. 2019

Datum první adventní neděle
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Ježíš Kristus Král, Boží království

23. 11. 2019

Žádné království z tohoto světa, žádný král ani žádná vláda neřeší úplně a s konečnou platností osud jednotlivého člověka. I ten nejlepší vládce se snaží zlo jen omezit a úděl člověka o něco vylepšit. K úplnému přemožení zla a nastolení „ráje na zemi“ nemá ale nikdo ani síly, ani prostředky... Jinak je tomu ale s Božím královstvím, které k člověku přichází od Boha...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Kdy začíná advent 2019?

22. 11. 2019

Datum 1. adventní neděle 2019 připadá na neděli 1.12.2019
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

´Tvůrce Narnie´, ateista a konvertita C. S. Lewis

20. 11. 2019

C. S. Lewis zemřel 22. 11. 1963. Ve stejný den jako prezident USA John Fitzgerald Kennedy. C. S. Lewis prožil pohnutý život a byl jedním z nejvýznamnějších křesťanských apologetů 20. století.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Nalezli jsme nově narozená kůzlata v bezvědomí

20. 11. 2019

Věci často nemají šťastné vyústění. Obvykle tak nemívám moc velkou naději, že se věci budou vyvíjet dobře. Mít naději bolí, v naději je vždycky skrytá nejistota. Je pro mě těžké vyrovnat se s nejistotou, žít se smutkem, starostmi a lítostí.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Knižní tip: Islám - Annie Laurentová

20. 11. 2019

Kniha dává precizní a nezkreslující odpovědi na všechny podstatné otázky, jež vyvolává islám v současném světě. V době, kdy emoce převládají nad racionálním přístupem, jde autorka odvážně do hloubky. Není naivní a nepotřebuje ani přehánět. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Vystřízlivění z růžových snů Listopadu 1989

16. 11. 2019

Mezi nejkrásnější okamžiky mého života patří listopadové dny roku 1989. (odkaz na kna.cz)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Ohlédnutí na dobu po roce 1989

15. 11. 2019

Radikálním zločinem komunismu nebylo zabíjení...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Výročí Sametové revoluce 17. 11. Týká se nás otrávenost (českou) politikou?

14. 11. 2019

Jaké jsou největší nemoci české politiky?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Do sametové revoluce se zapojila mytím WC

13. 11. 2019

Sestra Angelika, někdy přezdívaná jako „sestra v akci“, vzpomíná na listopad ´89, kdy jako tajná řeholnice začínala studium na filosofické fakultě UK, ale také na Václava Havla, o kterého v posledních měsících jeho života pečovala.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě