Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

Výročí narození Sophie Scholl z odbojové skupiny Bílá růže (Weisse Rose)

8. 5. 2022

Sophie Schollová se narodila 9.5.1921 v křesťanské rodině. Zemřela v necelých dvaadvaceti letech pod gilotinou v Mnichově (22.2.1943). Sophiin život rámuje dvojí křest – první, v útlém věku, jí daruje dvě jména: Sofia Magdalena. O druhém křtu sní v noci před popravou – nese k němu vlastní dítě, cítí, že se kamsi nenávratně propadá, avšak podaří se jí dítě zachránit, zatímco ona sama klesá do propastných hlubin. “Dítě symbolizuje, že navzdory smrti naše myšlenky zvítězí”, komentuje v deníku svou volbu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Podpořte prosíme letní křesťanskou akci pro děti,

5. 5. 2022

která se opět uskuteční na jednom z největších setkání křesťanů v České republice…
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

kazani-lomec

5. 5. 2022

Kázání na Lomci (P. Josef Prokeš)
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Pozvánka na historickou procházku: Kardinál František Tomášek

4. 5. 2022

a katolická církev v době normalizace (ut 24. 5. 2022 v Praze).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Slovo, které se vyslovuje nejhůře: „Promiň“

4. 5. 2022

Vhodná slova, řečená ve správnou chvíli, chrání a živí dobré vztahy a lásku.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Gospelový open air festival 3. - 4. 6. 2022

3. 5. 2022

Gospelový open air festival prinesie do centra Trnavy už tradične zaujímavý hudobný, kultúrny aj duchovný program. 3. a 4. júna sa tak v centre Trnavy (SK) stretnú zahraničné aj slovenské kapely a zaujímaví hostia sprievodného programu.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Svátek matek 2022

2. 5. 2022

Datum Dne matek připadá v roce 2022 na neděli 8.5.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Časopis IN! - květnové číslo

1. 5. 2022

Vše kvete a voní a do schránky přistává všem našim čtenářkám časopis IN! Je stejně barevný a pestrý jako příroda na jaře. Plný vůní, zajímavostí a příběhů. Začtěte se!
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Svátek práce 1. 5.

30. 4. 2022

Jaký je hlubší smysl lidské práce?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Historicko-náboženský vývoj Ukrajiny

28. 4. 2022

Těsně před agresí ruské armády na Ukrajinu letos v únoru pronesl ruský vládce Putin projev, kde deklaroval, že Ukrajina v podstatě nikdy neexistovala, že se jedná o umělý útvar, jemuž vdechla život až sovětská komunistická říše. My s naší historickou zkušeností v těchto slovech můžeme nalézat určité paralely s argumenty Hitlera v době mnichovské krize v roce 1938...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě