Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

13. 11. si připomínáme sv. Anežku českou - materiály pro děti

12. 11. 2019

Obrázkové čtení sv. Anežce. Pracovní list s obrázky a základními informacemi o životě svaté Anežky. Šablona na sklo, kterou lze využít i jako omalovánku. Další omalovánky jsou najdete na konci stránky.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Autentická vzpomínka na svatořečení Anežky České v r. 1989

12. 11. 2019

Z bolševického Československa - za dříve neprostupnou železnou oponou - začínaly do Říma přijíždět zvláštní vlaky...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Stěhování na hřbitov

11. 11. 2019

Kříže na hrobech neznamenají, že jsme nad někým „udělali kříž“, že „je s ním amen“ čili konec, jak se často říká. Je naopak znamením vzkříšení a naděje, že zemřelé Bůh vzkřísí – podobně jako vzkřísil ukřižovaného Krista.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Sv. Lev Veliký

9. 11. 2019

Papež zásadního významu (r. 440 - 461).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Svatý Martin z Tours (svátek 11.11.)

9. 11. 2019

Nejznámější příhoda sv. Martina se stala v zimě roku 334. Tehdy se voják Martin před branami města Amiens rozdělil se žebrákem o svůj plášť. Poté měl vidění, v němž se mu Kristus zjevil oděný do toho kusu pláště, kterým podaroval chudáka v Amiens.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Sv. Martin (11. 11.) - materiály pro děti

8. 11. 2019

Obrázky sv. Martina pro omalování nebo vytvoření obrázku na sklo, omalovánky s tématikou svatomartinských lampiónových průvodů, recept na svatomartinské rohlíčky, pracovní list o sv. Martinovi, komiks, bludiště... Několik návodů na výrobu lampiónů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Co řekl o smrti před svou smrtí P. Josef Mixa

6. 11. 2019

Zajímavé myšlenky o smrti od oblíbeného P. Josefa Mixy, který zemřel 27. 10. 2019 / Link na kna.cz
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Neprodlužovat smutek po zemřelém

6. 11. 2019

V určitém okamžiku smutku po smrti blízkého člověka je třeba dojít k náhledu, že máme ještě splnit své poslání, a že není správné utrpení prodlužovat. Milovaná osoba nepotřebuje naše utrpení, ani jí nelichotí, když ničíme svůj život.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Knižní tip: Půvabná - Stasi Eldredgeová

6. 11. 2019

Tato kniha je věnována dospívajícím dívkám, které si kladou mnohdy trýznivé otázky: Kdo doopravdy jsem? Jak zjistím, co dělat se svým životem? Záleží na mně někomu? Proč nejsem tak hezká jako ona?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Pozvánka na konferenci ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: nové náboženství a žitá starost 15.11. v Praze

3. 11. 2019

Univerzita Karlova - Evangelická teologická fakulta zve 15. listopadu na transdisciplinární konferenci ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: nové náboženství a žitá starost aneb „Jsem starosta, třídím odpad a sázím stromy: Co mám dělat víc?" Velká posluchárna Evangelické teologické fakulty UK v Praze
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě