Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

Radovan Lukavský - výročí narození

31. 10. 2019

Radovan Lukavský (* 1.11. 1919 + 10.3. 2008) byl hercem, který oslovoval všechny generace a veřejně se hlásil ke své víře v Boha...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Listopadové vydání časopisu IN!

30. 10. 2019

Začíná být sychravý podzim. Občas sice vykoukne sluníčko, ale podzim už je tu v plném proudu. A protože se mluví o podzimních splínech a smutných náladách máme pro vás tipy, jak s podzimním časem naložit. A vsadíme se, že nudit se nebudete.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Msta jako životní náplň

29. 10. 2019

Čím víc moci člověk má, tím větší zlo může působit. Jen dává dál to, co utržil. Takový člověk by ve své zuřivosti nejraději podpálil celý svět, ale stejně se tak nezbaví své nenávisti hluboko v srdci.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

´Dušičky´ aneb Památka zesnulých, vzpomínka na zemřelé 2.11.

26. 10. 2019

Každá svíčka na hřbitově nebo v domácnosti nám může zpřítomnit světlo velikonoční svíce – paškálu, tedy té svíce, která je symbolem vzkříšeného Krista, symbolem naší naděje...
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

´Dušičky´ - pracovní list pro děti

25. 10. 2019

Hned na začátku listopadu prožíváme důležité dny, kterým se lidově říká dušičky. Víš, co v těchto dnech slavíme nebo si připomínáme? Odpověď nebo připomenutí najdeš v našem novém pracovním listu. Je určený především pro děti, které už umějí číst a psát, ale své si v něm najdou i menší děti za pomoci dospělých (nebo starších sourozenců).
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Hugh O'Flaherty, pomáhal ukrýt před nacisty tisíce uprchlíků

24. 10. 2019

Vatikánský kněz Msgre. Hugh O'Flaherty (* 28. února 1898 + 30. října 1963), pomáhal ukrýt před nacisty tisíce uprchlíků. Příběh byl sepsán i zfilmován. Ve filmu hlavního hrdinu ztvárnil držitel Oscara Gregory Peck.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Knižní tip: U Božího Mlýna - Heryán Ladislav

23. 10. 2019

Životní příběh populárního kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Ač vyrostl v dělnické rodině na Ostravsku, studoval mj. na třech vysokých školách v Římě. Připravoval se na dráhu misionáře na Madagaskaru, ale působí v nejateističtější zemi v Evropě.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Cesta ven z oplakávání sebe samého

22. 10. 2019

Nabízím zde inspiraci, která není žádnou lacinou technikou ani psychologickým trikem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Videoseriál "Víra do kapsy": Zajímají Boha naše peníze?

20. 10. 2019

Jak správně hospodařit s penězi a majetkem? Může nám Bůh pomoci s rodinným rozpočtem? V říjnovém vydání relace více prozradí dvojice Peter Halušťok a Radovan Ivanko z občanského sdružení Bible a finance.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Svět prožívá těžké časy a může být i hůř…

17. 10. 2019

... Proto je nezbytné, abychom se zakořenili v Bohu, který je neměnný. Vztah s Bohem, který se vytváří při modlitbě, je základním prvkem stability našeho života.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě