Jdi na obsah Jdi na menu

Víra v životě

Příspěvky

Svátek matek 2020

3. 5. 2020

Datum Dne matek připadá v roce 2020 na neděli 10.5.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Svátek práce 1. 5.

30. 4. 2020

Jaký je hlubší smysl lidské práce?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Kdy je Den matek

30. 4. 2020

Svátek matek - datum
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

K čemu nám může sloužit (jakákoliv) krize?

28. 4. 2020

V době krize přestává být situace člověka taková, jaká bývala dříve. Proto se v nás mnohdy objevuje nostalgická touha znovu získat to, co bylo ztraceno. Ve své původní situaci jsme se totiž už nějak zabydleli,  znali jsme ji, tvořila náš domov.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Kratičký biblický email denně emailem. Zdarma.

24. 4. 2020

Víte že můžete denně odebírat kratičký biblický email?
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Celosvětový den skautů - 24. duben

23. 4. 2020

Na svátek sv. Jiří se po celém světě připomíná Den skautů.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Den Země - 22. dubna

21. 4. 2020

22. dubna si celosvětově připomínáme Den Země. Nejde o svátek, kdy bychom se měli stát pohanskými uctívači Matky Země. Naopak, jako křesťané máme cítit zodpovědnost za svět, který nám byl svěřen a ve kterém čteme jako v knize o moudrosti a kráse obtištěné jeho Stvořitelem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Mé tělo a má psychika řekly dost

21. 4. 2020

Jednou řeklo mé tělo a má psychika dost. Po návratu z nemocnice jsem ležel doma a nemohl skoro nic. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Potěšení a pohlazení v těžkých časech

16. 4. 2020

V současné době pandemie zažívá mnoho lidí obavy a strach. Jako křesťané ale věříme, že vše na této zemi je dočasné a pomíjející. Kristus před námi "prošlapal" cestu Domů. Pod Božím pohledem můžeme procházet vším, co nás potkává a hledat znamení Boží dobroty a lásky. 
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě

Krása očima čtenářů vira.cz

14. 4. 2020

Před Velikonocemi jsme zveřejnili článek o tom, jak lze žasnout nad krásou, stvořením a Bohem. Vyzvali jsme naše čtenáře, aby se podělili o své fotografie. A došlo nám mnoho krásných fotografií vypovídajících o různorodé kráse, kterou každý prožívá a vnímá jinak. Snímky si můžete prohlédnou ve fotogalerii.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Víra v životě