Víra v životě

20. 5. 2022

Letnice (Slavnost seslání Ducha svatého) - datum

| Rubrika: Víra v životě

Přestal jsem se v životě cítit bezpečně

18. 5. 2022

Všichni někdy procházíme obdobím nesmírného neštěstí. Život není filmová scéna s doprovodem smyčcového kvartetu.

15. květen - Mezinárodní den rodiny

14. 5. 2022

15. květen je od roku 1994 ustanoven jako Mezinárodní den rodiny. Texty k tématu: rodina (v katalogu) , rodina  (v rejstříku), rodičovství a výchova  (v rejstříku). Základem dobré rodiny je dobré manželství .

Katolická charismatická konference 2022 na téma usmíření

13. 5. 2022

Ve dnech 6.–10. července 2022 se po dvouleté pauze na brněnském výstavišti BVV opět uskuteční katolická charismatická konference.

K víře se nelze donutit

10. 5. 2022

Jako dítě jsem ve skříni své mámy objevil převlek Santy Clause a pak jsem se zoufale snažil v něj znovu uvěřit. A nepodařilo se… Člověk se nemůže donutit k víře v cokoli jenom tím, že zatne zuby a bude se tvářit, že to tak je!

| Rubrika: Víra v životě

Výročí narození Sophie Scholl z odbojové skupiny Bílá růže (Weisse Rose)

8. 5. 2022

Sophie Schollová se narodila 9.5.1921 v křesťanské rodině. Zemřela v necelých dvaadvaceti letech pod gilotinou v Mnichově (22.2.1943). Sophiin život rámuje dvojí křest – první, v útlém věku, jí daruje dvě jména: Sofia Magdalena. O druhém křtu sní v noci před popravou – nese k němu vlastní dítě, cítí, že se kamsi nenávratně propadá, avšak podaří se jí dítě zachránit, zatímco ona sama klesá do propastných hlubin. “Dítě symbolizuje, že navzdory smrti naše myšlenky zvítězí”, komentuje v deníku svou volbu.

| Rubrika: Víra v životě

Podpořte prosíme letní křesťanskou akci pro děti,

5. 5. 2022

která se opět uskuteční na jednom z největších setkání křesťanů v České republice…

kazani-lomec

5. 5. 2022

Kázání na Lomci (P. Josef Prokeš)

Pozvánka na historickou procházku: Kardinál František Tomášek

4. 5. 2022

a katolická církev v době normalizace (ut 24. 5. 2022 v Praze).