Z naší diecéze

Pražská arcidiecéze vstupuje do nového roku s dvěma generálními vikáři

17. 1. 2020

Od 17. ledna 2020 má pražská arcidiecéze dva generální vikáře. Pomocný biskup Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., se bude zaobírat kněžstvem, duchovním životem arcidiecéze, zdravotnictvím a posílením péče o farnosti. Mons. ThDr. Jan Balík, PhD., bude odpovídat za ekonomickou a hospodářskou činnost arcidiecéze a charitu.

Biskup Zdenek o exorcismu

14. 1. 2020

V souvislosti se začátkem liturgického mezidobí, navazující série liturgických čtení a v kontextu nedávných událostí promluvil biskup Zdenek Wasserbauer při ranní mši svaté v arcibiskupské kapli o Ježíšově identitě a svátostině exorcismu.

| Rubrika: Z naší diecéze

Výchova k hodnotám a ke svobodě

13. 1. 2020

Zveme na přednášku na téma Výchova k hodnotám a ke svobodě 26. 1. 2020, u Sv. Vojtěcha, Kolejní 4, Praha 6.

Zdravotní sestra – Domov svaté Rodiny

10. 1. 2020

Arcidiecézní charita Praha, která je zřizovatelem Domova svaté Rodiny, hledá do pracovního týmu Domova zdravotní sestru na plný či částečný úvazek.

Rybova mše v Bohnicích

8. 1. 2020

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby zazní v neděli 12. 1. v 16.00 v kostele sv. Václava v areálu PN Bohnice.

Stavební technik pro Prahu

7. 1. 2020

Arcibiskupství pražské vyhlašuje výběrové řízení na místo: Stavební technik pro Prahu.

950 let Vyšehradské kapituly

7. 1. 2020

14. 1. od 18 hod. Vás Vyšehradská kapitula zve na slavnostní bohoslužbu kvýročí úmrtí jejího zakladatele, krále Vratislava.

Průvod Tří králů zahájí sbírku

3. 1. 2020

Centrem Prahy projde 5. 1. průvod v čele s třemi králi na velbloudech, který upozorní na Tříkrálovou sbírku.

Pouť ke svatému Valentinu

3. 1. 2020

V rámci Národního týdne manželství pořádáme v sobotu 15. února 2019 tradičně pouť ke sv. Valentinu v Praze na Vyšehradě.

Kurz přirozeného plánování rodičovství

2. 1. 2020

Centrum naděje a pomoci zve na kurz SymptoTermální Metody Přirozeného Plánování Rodičovství.