Z naší diecéze

Jak v diecézi pomáháme?

29. 10. 2020

Do boje proti covid-19 se aktivně zapojují i mnozí jednotliví věřící či celé církevní instituce z pražské arcidiecéze. Přinášíme alespoň stručné představení některých jejich současných aktivit.

Biskup Wasserbauer píše kněžím

27. 10. 2020

Přinášíme dopis biskupa Zdenka Wasserbauera, který v reakci na nejnovější opatření vlády zaslal kněžím a jáhnům pražské arcidiecéze.

Prohlášení arcibiskupa pražského a primase českého, Dominika kardinála Duky OP

23. 10. 2020

Přinášíme prohlášení pražského arcibiskupa a českého primase Dominika kardinála Duky ke článku Deníku N "Papež podpořil stejnopohlavní páry."

Mons. Zdenek Wasserbauer k aktuální situaci

22. 10. 2020

Mons. ThLic. Ing. Zdenek Wasserbauer, Th.D., pomocný biskup a generální vikář, v dopise spolubratřím reaguje na aktuální situaci.

Bohoslužba připomene oběti heydrichiády

22. 10. 2020

Bohoslužbu za oběti heydrichiády odslouží v sobotu 24. října ve 12.00. v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha kardinál Dominik Duka. Vzhledem k protiepidemickým opatřením nebude mše svatá veřejnosti přístupná, bude ji však možné sledovat na TV Katedrála a Facebooku.

Tetřívek na Rolavských vrchovištích

20. 10. 2020

V Krušných horách, v okolí obce Přebuz, v Národní přírodní rezervaci Rolavská vrchoviště se vyskytuje vzácný tetřívek obecný.

Nový film o Likvidaci lepry

19. 10. 2020

Lepra je nemoc, která zdaleka nepatří minulosti. Ještě dnes sužuje život mnoha lidem v chudých zemích. Nový dokumentární film o organizaci Likvidace lepry, která se bojem s touto obávanou nemocí zabývá, si mohou zájemci prohlédnout na kanále https://www.youtube.com/watch?v=VMpsTiy760I

Říjnový bulletin Arcidiecézní charity Praha

19. 10. 2020

| Rubrika: Z naší diecéze

Arcibiskupství ocenilo sazovický kostel sv. Václava

16. 10. 2020

Cenu Patria Nostra udělilo 15. 10. pražské arcibiskupství kostelu sv. Václava v Sazovicích.

| Rubrika: Z naší diecéze

V karanténě – katecheze na doma

16. 10. 2020

V současné situaci opět zveme rodiče na stránky "V karanténě", které jsou součástí projektu Děti.víra.cz