Jdi na obsah Jdi na menu

Z naší diecéze

Příspěvky

Oceněný presbytář katedrály

15. 2. 2019

Úprava presbytáře v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, realizovaná podle návrhu ateliéru ARNSTUDIO zHradce Králové, proměnila svoji nominaci a získala prestižní německou cenu za design „German Design Award2019" na slavnostním vyhlášení výsledků 8.února ve Frankfurtu nad Mohanem.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Přihlášky do kněžského semináře pro akademický rok 2019/20

15. 2. 2019

"Ke kněžské službě patří též péče o duchovní povolání, zvláště o povolání ke kněžství, a to nejen modlitbou, příkladem služby, ale i veřejným pozváním", píše biskup Malý v dopise duchovním správcům a zároveň je vyzývá k povzbuzení k podání přihlášky do semináře.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Salesiánská škola v Karlíně otevírá nový učební obor

15. 2. 2019

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy schválilo připravované změny na škole – nový název Církevní střední škola Jana Boska a s platností od 1. 9. tohoto roku povolilo otevřít nový obor Ošetřovatel.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Bulletin Arcidiecézní charity Praha - únor 2019

15. 2. 2019

Vychází nové číslo Bulletinu Arcidiecézní charity spolu s pozvánkou na Společenský večer a ples Charity, který se uskuteční v pátek 1. března v hotelu Belvedere v Praze 7.V Bulletinu se dočtete o tom, jak může váš půst pomáhat potřebným, a jak se Česká nemocnice v Ugandě snaží zachovat péči dostupnou nejchudším pacientům.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Prohlášení účastníků Konference církevních škol a školských zařízení

13. 2. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Kardinál Duka k výročí sv. Cyrila

12. 2. 2019

Kardinál Dominik DukaOP připomíná význam výročí úmrtí sv.Cyrila, které připadá na 14.února.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Přihlašovací formulář: Velikonoce 2019 kostely

11. 2. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Přihlašovací formulář: Velikonoce 2019 školy

11. 2. 2019

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Kniha o úřadu korektora kléru

8. 2. 2019

Na Arcibiskupství pražském proběhla 7. února slavnostní prezentace knihy Acta correctoris cleri civitatis et diocesis Pragensis annis 1407 – 1410 comparata.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Jak křesťansky zpracovat rozvod

8. 2. 2019

Setkání pro rozvedené 13. dubna 2019 od 9.00 do 12.00 s Mons. Alešem Opatrným.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze