Jdi na obsah Jdi na menu

Příprava ke svátostem

Příprava k některým svátostem bývá občas podceňována. Když si ale uvědomíme jejich velikost, je dobré si přiměřený čas najít a přípravě se věnovat. Kněží se připravují na své povolání několik let, ale příprava na manželství trvá většinou jen krátce ...

Příprava ke křtu

Sobota 14:00 příprava rodičů na křest dítěte - Mnichovice - fara

Středa 19:00 příprava katechumenů (zájemců o křest) - Mnichovice - fara

Více o svátosti křtu.

Příprava na biřmování

podle dohody

Více o svátosti biřmování.

Příprava na manželství

Pátek 19:00, po dohodě i jindy - Mnichovice - fara

Více o svátosti manželství.

Příprava na 1. svátost smíření a 1. svaté přijímání

probíhá v rámci výuky náboženství

Více o svátosti smíření a o svátosti eucharistie.

Příprava ke kněžství nebo zasvěcenému životu

Zájemcům doporučujeme stránky hledampovolani.cz. Můžete kontaktovat duchovního správce farnostiArcibiskupství pražské, Teologický konvikt v Olomouci nebo v případě zájmu o zasvěcený život pak přímo jednotlivé řády, hnutí a komunity.

Kontaktní osoba

P. Ivan Kudláček, Mnichovice (tel: 731 055 343, 323 640 737, e-mail: info@farnost-mnichovice.cz)

svatosti.jpg