Jdi na obsah Jdi na menu

Evropské setkání mladých Taizé Praha 2014 se týká i naší farnosti

5. 11. 2014

Na sklonku roku (29. 12. - 2. 1.) se chystá zavítat do Prahy okolo 25 000 mladých. Přijedou, aby se navzájem setkali, společně modlili a aby hledali, jak prohloubit svou víru a naději. Setkání organizuje komunita bratří z Taizé ve spolupráci s farnostmi a sbory z Prahy a okolí na pozvání České biskupské konference. I naše farnost je zvána k účasti na přípravách.

Ranní modlitby a dopolední program se bude odehrávat ve farnostech nebo sborech poblíž místa, kde budou mladí účastníci ubytováni, zbytek programu (včetně oběda a večeře) je čeká v centru Prahy a na výstavišti v Letňanech.

„Pouť důvěry“ není událostí jen pro ty, kdo se na ni vydají, odváží se opustit domov a riskovat neúspěch, ale i pro ty, kdo přijímají hosty a zjišťují, jak moc je ta zkušenost obohacuje. Odvažte se i vy otevřít svůj domov a přijměte na čtyři noci mladé poutníky ze zahraničí v duchu Ježíšových slov „Cokoli jste udělali pro jednoho z mých bratří, pro mne jste udělali“ (Mt 25,40)...

Chcete-li se dozvědět více, navštivte stránky www.taizepraha.cz

Koordinátoři pro naši farnost:

Jan Klimeš: honza@klimesovi.cz (Mnichovice),

Michal Tomek: michal.tomek@michaltomek.com (Senohraby)

Krátké video pro představení:

http://www.taizepraha.cz/predstaveni-evropskeho-setkani-v-praze-17minutove-video/

taizepraha-logo-1200x920.jpg