Jdi na obsah Jdi na menu

Průběh farní pouti na Klokoty 28.5.2012

30. 5. 2012

O farní pouť byl slušný zájem. Jelo nás 19 (Strančice 4, Mnichovice 5, Mirošovice 3, Senohraby 2, Ondřejov 1, Chocerady 1 a ostatní 3).

klokoty.jpgCesta vlakem byla pohodlná, dále městským autobusem až  na  Klokoty. Ti, kdo špatně chodí, měli k dispozici díky panu Prodanovi i auto. Našli se i takoví, kteří si pouť rozšířili o pěší část z Tábora. V kostele jsme se při zvonění zvonů pomodlili modlitbu Anděl Páně. 

Potom byla votivní mše sv. k Panně Marii, Matce Církve. První čtení ze skutků apoštolů - Panna Maria se modlí s apoštoly 9 dní před sesláním Ducha Svatého. Žalm byla velepíseň (Magnificat) - Velebí má duše Pána. Při evangeliu jsme slyšeli o svatbě v Káni Galilejské.
 
Po mši sv. byla mariánská pobožnost: střídání písniček po 2 slokách, mezi tím bavorské litanie a 20 Zdrávasů. Každý měl 1 Zdrávas s úmyslem, se kterým přijel na pouť. Dále litanie „Medžugorské,“ zásvětná modlitba k Panně Marii.
 
Pouť jsme ukončili v kostele křížovou cestou na téma: Víra Panny Marie. Každý četl jedno napsané zastavení (na všechny se nedostalo). Po křížové cestě jsme se autobusem dostali na vlakové nádraží se zastavením v cukrárně. Pěkné počasí umocnilo dobrý výsledek poutě.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář