Jdi na obsah Jdi na menu

Betlémské světlo letos opět rozvezou hasiči z Lensedel

12. 12. 2014

Betlémské světlo 2014

Vážení přátelé,
ekumenická bohoslužba při příležitosti převzetí Betlémského světla ve Vídni se letos uskuteční v sobotu 13. 12. 2014 ve 14 hodin v největším vídeňském evangelickém kostele na Lutherplatz 1, Wien–Gumpendorf. Pro Betlémské světlo se vydají brněnští skauti, kteří jej dopraví do České republiky.

V sobotu 20. 12. 2014, bude za spolupráce dalších skautů rozváženo Betlémské světlovlaky po naší vlasti. Dále je každoročně světlo rozdáváno při místních akcích. Jednou z nich je i aktivita SDH Lensedly:

Trasa rozvozu: Struhařov (10:30), Třemblaty (10:45), Zvánovice (11:00),
Hrusice (11:15), Senohraby (11:30), Vranov (11:50), Chocerady (12:10),
Ondřejov (12:20), Turkovice (12:30), Lensedly (12:40), Kaliště (13:30),
Poddubí (13:45) – časy jsou orientační
Místo přívozu: hasičské zbrojnice v obcích; Chocerady náměstí; Kaliště
autobusová zastávka; Poddubí autobusová zastávka

Ten, jehož život je plný radosti, neublíží nikomu jinému. Člověk, který má radost z rozmanitosti, se těší také z rozmanitosti světových kultur. V místech, kde hlad je součástí každodenního života, přetrvává bolest a násilí. Jestliže máte dostatek jídla, že se o něj můžete podělit, můžete posílit nejen tělesno, ale také poskytnout dostatek energie k upevnění míru.

To je důvod, proč je letošní motto „Sdílení štěstí vám přinese pokoj“.

Myšlenka byla převzata ze 14. kapitoly listu Římanům (17–19). Tato pasáž vysvětluje, že život je mnohem více než jídlo a pití a měli bychom se více zaměřit na mír, spravedlnost a radostné bytí. Radost ze života se může odrážet i ve společném pokrmu, což by mělo být letošním tématem.

www.betlemskesvetlo.cz

http://sdhlensedly.blog.cz/

logo_betlemske_svetlo.png