Jdi na obsah Jdi na menu

Výuka náboženství v novém školním roce

14. 9. 2015

Se začátkem nového školního roku začíná i výuka náboženství v naší farnosti.

Přinášíme přehled nabízených termínů, přihlašovat děti je možné osobně po mši sv. v sakristii, na faře nebo se domluvit telefonicky.

Termíny ve školním roce 2015-2016

 

den

hodina

místo

kategorie

Středa 9. 9.

13,00

adorace

v Choceradském kostele

školní děti

Středa 9. 9.

13,15

fara Chocerady

školní děti

Středa 9. 9.

14,00

fara Ondřejov

školní děti

Středa 9. 9.

15,10

fara Ondřejov

školní děti starší

Středa 9. 9.

17,30

kostel Mnichovice

dospělí

Pátek 11. 9.

14,00

fara Mnichovice

školní děti mladší

Pátek 11. 9.

14,00

fara Mnichovice

školní děti starší

Pátek 11. 9.

18,15

fara Mnichovice

školní děti i nové

Sobota 12.9.

10,00

fara Mnichovice

předškolní děti s doprovodem

 

Proč přihlásit děti na náboženství?

Milí rodiče, kteří máte děti školou povinné,

v den křtu vašich dětí jste na sebe vzali povinnost naučit děti poznávat a milovat Boha, poznávat a plnit jeho příkazy. Máte být prvními zvěstovateli víry a v tomto úkolu jste nezastupitelní. Chci nejdříve každému z vás poděkovat. Vždyť mnoho jste už učinili pro náboženskou formaci vašich dětí. Je to váš nejnáročnější úkol, protože se rozhoduje také o věčnosti vašich dětí. Nikdo tento úkol nemůže zvládnout jen svými silami. Základ náboženské výchovy se odehrává doma, dítě ale stejně nutně potřebuje mít také společenství vrstevníků. S nimi rovněž objevuje víru a učí se podle ní žít. A k tomu je vyučování náboženství.

Pokud jste ještě nepřihlásili své dítě do náboženství (třeba zapomněli), využijte co nejrychleji této nabídky. Nabízíme pomoc vašim dětem od 1. do 9. třídy, ale i středoškolákům. Přihlášku dostanete buď na faře, nebo v kostele. Nabídněte tuto možnost i vašim známým, o kterých víte, že jejich děti jsou pokřtěny, či by křest chtěly. Je možné, že dosud informaci o náboženství nedostali.

 

 

nabozenstvi3.jpg