Z naší diecéze

Eucharistie: Zamyšlení biskupa Zdenka Wasserbauera

8. 6. 2020

Přinášíme text pražského pomocného biskupa Zdenka Wasserbauera, který se zamýšlí nad významem svátosti eucharistie v souvislosti s blížící se slavností Těla a Krve Páně.

| Rubrika: Z naší diecéze

Noc kostelů v pražské arcidiecézi

8. 6. 2020

Dvanáctý ročník Noci kostelů se uskuteční 12. června 2020. I přes pomalu se rozvolňující přísná opatření související s „koronakrizí“ nabízí pražská arcidiecéze přes 200 otevřených kostelů, kaplí a modliteben.

Boží tělo v katedrále

6. 6. 2020

Slavnost Těla a Krve Páně, lidově zvanou Boží tělo, oslaví ve čtvrtek 11. června od 17.00. věřící ve svatovítské katedrále.

Ocenění Ing. Josefa Rendla

5. 6. 2020

4. 6. předal kardinál Dominik Duka Medaili biskupa Podlahy Ing. Josefu Rendlovi za mnohaletou skvělou práci pro katolickou církev.

| Rubrika: Z naší diecéze

Mariánský sloup se vrátil na Staroměstské náměstí

4. 6. 2020

Po sto jedna letech, sedmi měsících a jednom dni se ve čtvrtek 4. června 2020 na pražské Staroměstské náměstí vrátil mariánský sloup.

Devatero pro rodiče

3. 6. 2020

Zážitkově vzdělávací kurz pro rodiče o výchově dětí předškolního věku zahajujeme 7. října 2020

Lidé poděkují před sv. Ludmilou

3. 6. 2020

Pod širým nebem, na prostranství před chrámem sv. Ludmily na pražských Vinohradech, se 9. června ve 21.00. uskuteční bohoslužba, při níž lidé poděkují za dar života a zdárné zvládnutí koronavirové pandemie.

| Rubrika: Z naší diecéze

Akademie nejen pro seniory - červnové setkání

1. 6. 2020

10. 6. od 9:30 vás zveme na Akademii pořádanou formou besedy s Marií Špinkovou na témaO naší křehkosti a konečnosti.

Výběrové řízení na ředitele AG

30. 5. 2020

Arcibiskupství pražské vyhlašuje výběrové řízení na místo ředitele/ky školské právnické osoby

Opravy lovecké chaty Nový Dům na polesí Blatno

29. 5. 2020

Ke každé dobře vedené honitbě patří i myslivecké zázemí, většinou v podobě lovecké chaty.