Jdi na obsah Jdi na menu

Z naší diecéze

Příspěvky

Reakce na údajnou rezignaci kardinála Dominika Duky

22. 5. 2020

Pražské arcibiskupství reaguje na spekulace některých medií o údajné rezignaci kardinála Dominika Duky.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Devatero pro rodiče

22. 5. 2020

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Nabídka nemovitostí k prodeji

21. 5. 2020

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Zveřejněny podněty zasedání Dikasteria pro laiky, rodinu a život

20. 5. 2020

V listopadu 2019 se v Římě konalo 1. plenární zasedání Dikasteria pro laiky, rodinu a život. Mezi 60 účastníky jmenovanými papežem Františkem byl i generální vikář pražské arcidiecéze Mons. Jan Balík. Jednání, které bylo ukončeno audiencí u papeže Františka, přineslo po reflexi v pracovních skupinách podněty v těchto oblastech:
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Uložení dříku Mariánského sloupu

20. 5. 2020

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Svatá Hora se znovu otevírá veřejnosti

15. 5. 2020

Jedno z nejvýznamnějších poutních míst u nás, Svatá Hora u Příbrami, se znovu otevírá veřejnosti. Po omezeních způsobených epidemiologickou situací se už tuto neděli mohou milovníci hudby vydat do zdejší baziliky na varhanní koncert.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Ke sporu o sousoší sv. Vojtěcha, Radima a Radly

15. 5. 2020

Poznámky Arcibiskupství pražského k prezentaci okolností vzniku soudního sporu ohledně sousoší sv. Vojtěcha, Radima a Radly.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Navalis na TV NOE

14. 5. 2020

V komorní atmosféře proběhne kvůli koronavirové pandemii letošní 12. ročník Svatojánských slavností Navalis. Oslavy svátku svatého Jana Nepomuckého se uskuteční 15. května a celý jejich program bude přenášet TV NOE.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Před 100 lety se narodil Jan Pavel II.

14. 5. 2020

Papež Jan Pavel II., který se stal prvním slovanským a po 455 letech prvním neitalským papežem, by dnes oslavil sté narozeniny. Připomeňme si nejvýznamnější události jeho života.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze

Arcibiskup má vlastní známku

13. 5. 2020

Poštovní známku pražského arcibiskupa Františka Ferdinanda Khünburga (1651 – 1731) vydala dnes, 13. května, Česká pošta. Námětem známky je arcibiskupův obraz vyhotovený barokním malířem Petrem Brandlem, který je dnes součástí uměleckých sbírek pražského arcibiskupství.
 
Celý příspěvek
| Rubrika: Z naší diecéze