Jdi na obsah Jdi na menu

Aktivity ve farnosti

V naší farnosti probíhá mnoho zajímavých aktivit různých směrů. Přinášíme o nich základní informace, konkrétní rozpis je uveden i v kalendáři.

 

 

Příspěvky

Dny víry s komunitou Chemin Neuf

1. 6. 2015

Jedním z organizátorů probíhajících Dnů víry 2015 je i komunita Chemin Neuf.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0

Mše sv. za P. Heřmana Keymara k 95. výročí jeho narození

12. 5. 2015

keymar.jpg20. května 2015 uplyne 95 let od narození P. Heřmana Keymara, dlouholetého a oblíbeného faráře z Ondřejova. Spolu s P. Karlem Pilíkem a P. Františkem Kohlíčkem patřil k velkým osobnostem Hnutí Fokoláre.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0

Poděkování sv. Anežce v katedrále sv. Víta (1989/2014)

11. 11. 2014

anezka.pngV sobotu 15. listopadu bude v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha sloužena slavnostní mše svatá k výročí svatořečení svaté Anežky v roce 1989. Vzhledem k velkému významu výročí pro naše dějiny a svobodu pozval ke sloužení slavnostní bohoslužby kardinál Dominik Duka vatikánského státního sekretáře kardinála Pietra Parolina, který bude hlavním celebrantem mše svaté.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0

Evropské setkání mladých Taizé Praha 2014 se týká i naší farnosti

5. 11. 2014

taizepraha-logo-1200x920.jpg Na sklonku roku (29. 12. - 2. 1.) se chystá zavítat do Prahy okolo 25 000 mladých.  Přijedou, aby se navzájem setkali, společně modlili a aby hledali, jak prohloubit svou víru a naději. Setkání organizuje komunita bratří z Taizé ve spolupráci s farnostmi a sbory z Prahy a okolí na pozvání České biskupské konference. I naše farnost je zvána k účasti na přípravách.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0

Získali jsme dotaci EU na záchranu fary v Mnichovicích

27. 9. 2013

 fara.jpgFarnost Mnichovice získala příspěvek z evropského fondu Program rozvoje venkova - Leader na projekt "Záchrana fary v Mnichovicích" podporovaný MAS Říčansko.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0

Mnichovická farnost má profil na Facebooku!

13. 11. 2012

Přesně podle pokynu papeže Benedikta XVI. zprovoznila naše farnost svůj profil na Facebooku a umožňuje tak jeho uživatelům sdílet různé věci, události, akce, fotografie s námi.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0

Naše farní webové stránky dosáhly 10 000 návštěv, děkujeme!

9. 11. 2012

  Naše farní webové stránky www.farnost-mnichovice.cz dosáhly dnes 9. listopadu 2012 kolem 22. hodiny večer v návštěvnosti čísla 10 000. Děkujeme všem za přízeň a těšíme se na další vylepšení našeho webu - i s Vaší pomocí!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0

Kostel u kláštera sester trapistek vysvěcen

3. 9. 2012

monastero.jpgV nedalekých Poličanech na Neveklovsku v krásném prostředí u Slapské přehrady sestry trapistky definitivně dokončily komplex kláštera a domova pro hosty, který je otevřen pro všechny ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 2

Průběh farní pouti na Klokoty 28.5.2012

30. 5. 2012

klokoty.jpgO farní pouť byl letos slušný zájem. Jelo nás celkem 19 ...

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0

Biskup Václav Malý získal cenu Arnošta Lustiga

15. 3. 2012

maly-cena.jpgKlíčem k osobnímu štěstí nejsou ekonomické ukazatele životní úrovně, ale lidské vztahy a vědomí, že se člověk má v životě o koho opřít, řekl biskup Václav Malý při přebírání ceny Arnošta Lustiga v Praze za přítomnosti pražského primátora Bohuslava Svobody, předsedy vlády Petra Nečase a bývalého premiéra Jana Fischera.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktivity ve farnosti | Komentářů: 0